Rozpocznij swoją przygodę z malarstwem! Klub Nieprofesjonalnych Artystów zaprasza

3

To idealne miejsce dla artystycznych dusz, dla ludzi, którzy lubią tworzyć i wyrażać siebie na płótnie. Klubu Nieprofesjonalnych Artystów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do grona miłośników sztuki. Ruszają zapisy!

Klub Nieprofesjonalnych Artystów to grupa, zrzeszająca artystyczne dusze, chcące wyrazić się w różnych technikach i formach malarskich. To miejsce, w którym amatorzy doskonalą swoje umiejętności malarskie i odnajdują sposób na odzwierciedlanie swojego spojrzenia na świat.

Uczestnicy będą rozwijać pasje pod okiem Agnieszki Mirkiewicz, znakomitej artystki pracującej w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Nie jestem profesjonalistką, a bardziej pasjonatką współczesnej sztuki i designu, dlatego też bez porównywania się do wielkich artystów, jakichkolwiek artystów, zapraszam do przestrzeni, w której bez zewnętrznych rozproszeń zanurzymy się w świecie sztuki. Istnieją badania, które wykazały, że zdrowie fizyczne i psychiczne ulega poprawie, gdy ludzie rysują, malują przez określony czas. Poświęcanie czasu na kontakty towarzyskie przy okazji zajęć z obszaru, którym się interesujemy, może przynieść niezliczone korzyści dla naszego długoterminowego zdrowia psychicznego i szczęścia, zapewniając tak bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach pozytywny impuls emocjonalny – mówi Agnieszka Mirkiewicz.

Tworząc w grupie możemy się wiele nauczyć od siebie wzajemnie. Udowodnię, że pusta kartka, czy płótno to niekończące się możliwości. Wiem, że jest to ważny aspekt, zwłaszcza na początku drogi, gdy pusty obszar paraliżuje i często bywa impulsem do rezygnacji i utraty wiary w swoje możliwości. Koniec z pustą kartką, pustym płótnem. Zapraszam do klubu, do odkrywania radości z tworzenia w doborowym towarzystwie – dodaje Agnieszka.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza osoby w wieku od 25 do 50 lat zainteresowane uczestnictwem w klubie do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Więcej informacji na grupie na Facebooku.

3 KOMENTARZE

  1. Zamiast mydlić oczy niepełnosprawnym i wydawać publiczne pieniądze na te bzdury to zróbcie miejsca pracy dla tych ludzi. Żeby poczuli się potrzebni. Było wiele spółdzielni inwalidów na terenie miasta. A teraz rocznie samorządy wydaja na takie głupoty niby integracja osób niepełnosprawnych. Blef i oszustwo.

  2. Bardzo mi się ten pomysł podoba, a kierowany jest przecież do wszystkich osób w wieku od 25 do 50 lat i nieważne, czy jest się niepełnosprawnym czy pełnosprawnym -do wszystkich! Od tego przecież między innymi jest Miejski Ośrodek Kultury, żeby właśnie takie fajne zajęcia organizować. Chyba się zapiszę. 😉
    A Polacy no cóż, są i tacy, którzy na wszystko narzekają.

Skomentuj