Koalicja Obywatelska odsłania wyborcze karty. Izabela Migocz z wysokim miejscem na liście

32
Izabela Migocz.

Władze krajowe Platformy Obywatelskiej zatwierdziły listy kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wysokie miejsce do Sejmu otrzymała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Z kolei do Senatu w naszym okręgu prawdopodobnie wystartuje Brygida Kolenda-Łabuś.

Izabela Migocz do polityki weszła przed niedawnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których startowała z czwartego miejsca jako kandydatka Wiosny Roberta Biedronia w okręgu obejmującym Opolszczyznę i Dolny Śląsk. Nie zdobyła jednak mandatu, a samo ugrupowanie ledwo przekroczyło próg wyborczy. Od tamtej pory na scenie politycznej dużo się jednak zmieniło. Wiosna teraz współtworzy blok lewicowy. Izabela Migocz nie poszła jednak za Robertem Biedroniem.

Dyrektor MBP wystartuje z wysokiego, trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. Jedynka przypadła Witoldowi Zembaczyńskiemu z Nowoczesnej, dwójka zaś Tomaszowi Kostusiowi z Platformy. Jak na razie Izabela Migocz jest jedyną kędzierzyńską kandydatką na liście. To jednak może się zmienić, gdyż dalsze miejsca nie są jeszcze obsadzone.

W jednomandatowych wyborach do Senatu prawdopodobnie zobaczymy jednak Brygidę Kolendę-Łabyś – byłą posłankę PO, obecną radną wojewódzką i przewodniczącą Związku Międzygminnego Czysty Region.

Nadal list nie ujawnił największy konkurent Koalicji Obywatelskiej – rządząca Prawo i Sprawiedliwość. Wiadomo jedynie, że pierwsze miejsce w wyborach do Sejmu przypadnie Violettcie Porowskiej, szefowej ugrupowania na Opolszczyźnie.

32 KOMENTARZE

 1. Bez jaj! To w końcu w jakim owa Pani jest ugrupowaniu politycznym…?
  Ja oczywiście zagłosuje na Lewicę!
  Ps. Pozdrawiam Panią Lucynę z filii Biblioteki na osiedlu Pogorzelec. Najbardziej oczytana, otwarta, kompetentna, światła i po prostu życzliwa Bibliotekarka. Obok Niej pozdrawiam Cudowną Panią Basię z działu Dziecięcego. Pani Basia to majstersztyk profesjonalizmu. Życzę Wam podwyżki i uznania!

  • Obie są jednakowe, skaczą z jednej partii do drugiej jak kozy na drzewo. Nie ufam takim ludziom, ale niech każdy wybiera jak chce.

  • Pewnie ta Pani też nie wie z jakiego ugrupowania startuje, w ogóle namnożyło się tych politycznych pokemonów jak psich kup na moim osiedlu. Ja nie mam problemu na kogo głosować, proste i klarowne PiS!.

   • To powinno być karalne. Jak za 10 lat pis nas wszystkich sprzeda i ucieknie do Europarlamentu, będziesz osobiście spłacał ich rozdawnictwo. Na szczęście na opolszczyźnie pis przegra na 1000000 proc.

    • @ajwaj, Ha Ha Ha, wyluzuj człowieku, i weź sobie zimny prysznic. Niewiele brakowało a PO/PSL sprzedałaby Polskę razem z Tobą, nawet byś o tym nie wiedział, szczęście w nieszczęściu że PiS w 2015 roku przejęło władzę, bo byś dziś na boso chodził, i z fitem na zewnątrz. :D

     • Pis to jełopy wybrane przez jeszcze większych jełopów, takich jak jutro na Rondzie Pileckiego. Idziesz? To weź 2 race. I torbę faszys…. patriotycznych okrzyków.

 2. Jako wyborca tego ugrupowania, sądzę, że miejsce pana Kostusia jest w budzie a nie na liście. Hau, hau.

 3. Ojjjjjj CHYBA cieniutko JEST w Platformie skoro Zembaczyński ma być lokomotywą wyborczą?

  Chociaż z Polski dochodzą wieści, że w PO jest OSTRA NAWALANKA PRZY BUFECIE?
  Do tego stopnia, że część zasłużonych peowców RZUCA PAPIERAMI i wzajemnie NA SIEBIE miotają WYZWISKAMI?

  Skoro to taki ogólnopolski TREND, to tylko patrzeć jak i na Opolszczyźnie zaczną się trzaskać , wyzywać i wyrzynać.??

  Chociaż lekko WALNĄŁEM ZDZIWKO, gdy Agnieszka Holland RÓWNIEŻ SPONIEWIERAŁA Platformę?, mówiąc że jedynym politykiem z CHARYZMĄ jest….. Jarosław Kaczyński!!!? ??

  Skoro nawet Agnieszka mówi to publicznie, to AŻ STRACH POMYŚLEĆ, co dzieje się w rzeczywistości?? ale jaja, ale jaja

 4. Ta pani to ja wiatr zawieje raz z takiej partii a następnie jak się nie udało to z następnej partii. Kto taką krea t urę sponsoruje, chyba niektórzy radni miasta. Żałosne

 5. Ściągnęła pani prezydent panią śpiewaczkę ,by zasiliła PO.Nie żałowala kasy na biblioteki.Teraz pani śpiewaczka śpiewająco olewa swoją koleżankę i w duecie z naleśnikowym idą w Nowoczesnej.Operetka.

  • Pani Dyrektor została Panią Dyrektor jeszcze przed tym, jak Pani Prezydent została Panią Prezydent. Ludzie, nie wypowiadajcie się na tematy o których nie macie pojęcia ;)

 6. Czy pani „bibliotekarka” chce wyłącznie zabłysnąć, czy jednak robić coś dla regionu? Bo najpierw start do PE z „wiosny”, teraz z KO (która praktycznie nie istnieje), nic dobrego nie wróży.
  I będziemy niedługo pisać: „a taka porządna kobieta z niej była”!

  • OK. Gościu intelygentny inaczej. To szybciutko o sukcesach pana Grzegorza senatora. Tylko nie pisz o paczkach na Ukrainę i obwodnicy, której nie ma.

  • A co to za różnica?
   Wszyscy z tego samego klucza przecież. Jedyna realna różnica to nazwa partii tak dla niepoznaki, bo jeśli chodzi o ideologię wszyscy MARKSIŚCI.

 7. To prawda.Wantuła przemeblował bibliotekę, nielubiana Bulanda zostala zastępiona młodszą i ładną.Ale niewierna bestyjka z niej,oj niewierna.I z gejusiem ,i z Grzesiem.Kto więcej obieca?Operetka fakt.

  • Czy to się dzieje naprawdę? Ludzie, jesteście intelektualnymi zerami. Czytając te komentarze brzydzi mnie to, że mieszkamy w tym samym kraju…

 8. Prez Dulkievitz (Gdańsk) z OKAZJI napaści Niemiec na Polskę i wymordowania 6 ml Polaków – robi jakąś RADOSNĄ balangę z TEJ okazji.? A poseł Gala z mniejszości niemieckiej – nie widzi niczego złego w tym radosnym świętowaniu?

  Mam pytanko. Czy mniejszość niemiecka na Opolszczyźnie RÓWNIEŻ będzie ŚWIĘTOWAĆ rocznicę NAPAŚCI swych ziomali-przodków na Polskę??

 9. Jak wy ludzie mozecie glosowac na okrągło stolowcow, ktorzy po 89 sprzedaja Polskę… ale czego tu sie spodziewac jak na opolskim.wiekszosc to niemcy lub Ślązacy, wiec jechać do siebie i nie niszczyc Polski. Zresztą w Polsce praktycznie same barany glosuja od 30 lat na tych samych a oczekuja innych rezultatów…

 10. [email protected]. Barany (wbrew temu co się mówi i pisze), są BARDZO MĄDRE? Są DOSKONAŁYMI PRZYWÓDCAMI stada i reagują na każde niebezpieczeństwo – grożące stadu któremu przewodzą? Potwierdzi to każdy góral

  Natomiast w Polsce PO Ii wojnie światowej, ktoś NAM PODMIENIŁ te barany – WYRŻNĄŁ i wykończył prawdziwe oraz UCZCIWE – a podrzucił nam nędzne i DURNE BOLSZEWICKIE podróby. ? I dzisiaj potomkowie BOLSZEWII dalej ROBIĄ za najmądrzejszych.

  DLATEGO tak się miotamy od ściany do ściany – wierząc w różne BZDETY PRZEDwyborcze??

  • Ty na punkcie bolszewika i bolszewi masz jakiegoś bzika. Może to stąd wynika, że miałeś dziadka bolszewika albo jakąś szkołę bolszewicką ukończyłeś.

 11. Jak podaje dzisiejsza NTO:
  „Bunt w Platformie Obywatelskiej po nominacji dla Izabeli Migocz. Kędzierzyńscy działacze mają pretensje do władz krajowych PO.”
  „- To jest niepoważne traktowanie powiatowych struktur – mówi proszący o anonimowość członek PO. – Tutaj ludzie działają od wielu lat, poświęcają się w pracy dla samorządu, partii, mają jakieś ambicje polityczne. A daje się kandydata, który nie ma z nami nic wspólnego.”

  PS
  Dołączona do artykułu ankieta:
  Na kogo będziesz głosował w wyborach parlamentarnych? (głosowanie w NTO)
  1. Nie pójdę na wybory
  7.21%
  2. Inne
  1.92%
  3. Konfederacja
  1.92%
  4. Kukiz 15
  2.88%
  5. PSL (Koalicja Polska)
  5.77%
  6. Lewica (Wiosna – Razem – SLD)
  15.87%
  7. Prawo i Sprawiedliwość
  37.50%
  8. Koalicja Obywatelska (PO-Nowoczesna-Zieloni)
  26.92%
  Wszystkich głosów: 208 (02.08.2019; 18:50)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj