200 osób wzięło udział w patriotycznej akcji sprzątania „Razem dla Polski”

1

Sprzątanie zamiast apelu? Czemu nie! Jak widać dość nietypowy sposób uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości przyciągnął wiele osób, które wspólnie  z”Rekinami Dziewiątki” postanowiły posprzątać swoje otoczenie.

Z inicjatywy kędzierzyńsko-kozielskiej szkółki wędkarskiej „Rekiny Dziewiątki” 16 listopada aż 200 osób mieszkających w Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu, Januszkowicach, Dębowej, Opolu, na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim i Rakoniewicach niedaleko Nowego Tomyśla postanowiło posprzątać swoje okolice. Wszystkie to w tym samym czasie i z tą samą myślą przewodnią, aby z okazji rocznicy odzyskania niepodległości wspólnie zrobić coś dla Polski.

– Dziękuję za wkład pracy każdemu uczestnikowi, za wsparcie dobrym słowem, czynem i wsparcie sponsorskie. Sukces akcji napawa optymizmem. Jak nauczyć patriotyzmu współcześnie? Po jakie sięgać wzorce? Czy Polska potrzebuje krzyku na ulicach, płonących opon? Patriotyzm współczesny jest jak powietrze, niewidoczny ale niezbędny! Zarażajmy, tylko i wyłącznie dobrym przykładem! – podkreśla Wojciech Czapla, organizator akcji.

W akcję „Razem dla Polski” zaangażowało się Publiczne Przedszkole nr 7 z Kędzierzyna-Koźla, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 i 12, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego: Azoty i Miejskiego nr 1 z Kędzierzyna-Koźla, Reńskiej Wsi – Kofama, Sekcja Wędkarstwa Karpiowego z Opola, Sekcja Karpiowa Azoty, Parafia św. Ducha i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, Klub Karpiowy Carp Way z Raciborza oraz Klub Karpiowy „Spina” z okolic Nowego Tomyśla. W inicjatywie wzięło udział również wiele firm i organizacji, m.in: Zakład Kamieniarsko-Betoniarski TOBIAS, Okręg PZW w Opolu, Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna”, grupa „Babeczki znad Rzeczki”, oraz Związek Międzygminny „Czysty Region”.

1 KOMENTARZ

Skomentuj