ZAKSA idzie jak walec! Nasz zespół pokonał GKS Katowice i umocnił się w fotelu lidera. FOTOREPORTAŻ

0

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przed własną publicznością pokonali GKS Katowice 3:0. Nasz zespół wygrał wszystkie 11 spotkań ligowych w tym sezonie i pewnie prowadzi w tabeli rozgrywek.

Znajdujący się na wysokiej fali kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem spotkania rozgrywanego w hali Azoty. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w pierwszym secie byli stroną dominującą i bez większych problemów zwyciężyli do 18.

O wiele ciekawiej wyglądała sytuacja w drugiej partii. Po kilku minutach wyrównanej gry inicjatywę przejęli gracze z Kędzierzyna-Koźla, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wydawało się, że i tym razem zawodnicy trenera Cretu bez większych problemów rozprawią się z rywalem. Ambitnie grający goście w samej końcówce rzucili się do odrabiania strat i niemal udało im się dojść nasz zespół. Goście obronili dwa setbole, ale przy stanie 24:23 zagrywkę popsuł Kamil Drzazga i ZAKSA prowadziła 2:0.

ZAKSA już na starcie trzeciej odsłony odskoczyła od rywala na cztery oczka, ale goście raz jeszcze pokazali wielki charakter i w trudnej sytuacji zdołali wyrównać i wrócić do gry. Zacięta walka trwała do stanu 17:17. Wtedy to najpierw ze środka skutecznie zaatakował David Smith, a po chwili asa serwisowy Aleksandra Śliwki i punktowy blok gospodarzy dał im komfortową przewagę. Nasz zespół zwyciężył do 19 i umocnił się na pozycji lidera tabeli. Najlepszym graczem meczu został Aleksander Śliwka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:19).

Fotoreportaż: Michał Natyna.

Skomentuj