Blisko 600 zbiorników z nieznanymi chemikaliami w Koźlu Porcie. Służby weszły do kolejnych magazynów

21

Zgłoszenie dotyczące ujawnienia beczek wpłynęło do strażaków około godziny 15. Zastępy udały się do magazynów przy ulicy Józefa Chełmońskiego, gdzie ujawniono blisko 100 beczek i pojemników z nieznanymi substancjami. 

Funkcjonariusze policji oraz strażacy sprawdzili również magazyny znajdujące się w pobliżu ulicy Portowej. Jak przekazuje mł. bryg. Marek Kocielski, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, na godzinę 16 ujawniono już blisko 600 zbiorników typu DPPL mających pojemność około 1000 litrów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, właściciel nieruchomości znajduje się w Niemczech. Wynajął on magazyny dla firmy zajmującej się produkcją nawozów. Funkcjonariusze policji ustalają właścicieli zakładu oraz sprawdzają zezwolenia na składowanie takiej ilości niebezpiecznych substancji.

Kliknij, aby przejść do wpisu z galerią zdjęć.

21 KOMENTARZE

  1. Do tego właśnie potrzebny jest port w Koźlu nie do wybudowania jakiegoś futurystycznego portu jak widzimy na komputerowych grafikach. Grupa cwaniaków chce złożyć tam BOMBĘ ekologiczną, zarobić na tym dziesiątki może setki milionów i rozpłynąć się we mgle. A mieszkańcom pozostanie katastrofalny syf którego nie będzie można się pozbyć może nawet nigdy!!
    Jeżeli tak się stanie pani Prezydent to tym gnojem zalejemy pani dom!

  2. Nikt z mieszkańców nie widział 30 tirów i manita który tam to rozładowywał? ludzie opamiętajcie się nie patrzcie tylko na czubek własnego nosa.

  3. No fakt, nic nowego w mieście możliwości. Wiecie, że jest już zgoda na budowę zakładu utylizacji opon? Oczywiście on tylko poprawi jakość naszego unikatowego, bogatego w liczne rzadkie pierwiastki powietrza.

Skomentuj