Można poprosić policję o sprawdzenie autobusu przed podróżą. Wykaz punktów i numery telefonów

0

Słoneczna pogoda i wakacje za pasem sprzyjają letnim wyjazdom. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią Covid-19. Szykując się na wypoczynek nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym. Zadbajmy również o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Potrzebę kontroli autokaru może zgłosić każdy. Wystarczy tylko zadzwonić na numer 47 861 25 82 w Opolu lub do konkretnej już jednostki na terenie naszego województwa.

Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą nas lub nasze dzieci na wycieczki czy obozy.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer stacjonarny konkretnej jednostki Policji w innym mieście.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.

Wykaz punktów kontrolnych autokarów na terenie Opolszczyzny:

Skomentuj