Starosta Małgorzata Tudaj wystąpiła do ministra zdrowia o jak najszybsze przywrócenie kozielskiego szpitala

6

Starosta Małgorzata Tudaj zwróciła się w minionym tygodniu do ministra zdrowia o jak najszybsze przywrócenie szpitala powiatowego w Koźlu w swoje poprzednie struktury.

– Przekształcenie szpitala przyczyniło się do znacznego ograniczenia dostępu do opieki specjalistycznej i laboratoryjnej, ale również do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca oraz diagnostyki obrazowej, świadczonej przez Helimed – czytamy w piśmie do ministra Łukasza Szumowskiego.

Od początku epidemii liczba zajętych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 oscylowała na poziomie 40 procent dla dorosłych i 20 procent dla dzieci, średnia wynosiła 28 procent w przypadku dorosłych i 4 procent w przypadku dzieci.

– Zapewnienie dostępności do hospitalizacji dla chorych z podejrzeniem zakażenia wiąże się z zaangażowaniem całego personelu medycznego, czyli 66 lekarzy oraz 200 pielęgniarek i 10 ratowników medycznych – napisała starosta powiatu.

Źródło: starostwo powiatowe

6 KOMENTARZE

  1. No proszę, po fali krytyki ze strony mieszkańców p. Tudaj się obudziła. Chyba grunt pod nogami się pali za szkodzące mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla decyzje.

    • Fantazja Ciebie ponosi.:))) Pisz w swoim imieniu. Poparcie inicjatywy i ocena działań Senatora i Radnych z PO-KO jest mizerna. Funkcjonowanie towarzystwa wzajemnej adoracji w tym PO-KO jest również nadto widoczne.

      • Chyba miałeś zażyć leki bo nadal bredzisz. A cha nie oglądaj więcej telewizji TVP i Trwam oraz nie słuchaj P.R. i Radio Maryja bo cię jeszcze bardziej ogłupiają. A tak dla twojej informacji: ja nie popieram żadnej opcji politycznej ,gdyż w porównaniu do ciebie im nie wierzę.

  2. O cudowne przebudzenie. Chyba Pani Tudaj wyszła z kwarantanny. A gdzie była 1,5 m-ca temu razem z Prezydentem MIASTA MOŻLIWOŚCI.

    • Gdyby półtora miesiąca temu Pan wojewoda nie podjął głupiej decyzji to dziś nikt by nie występował aby tą decyzję obalić.

Skomentuj