Zimowe śpiewanie w Cisowej. Publiczne Przedszkole nr 20 zorganizowało konkurs piosenki

0

Publiczne Przedszkole nr 20, wchodzące w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Kędzierzynie Koźlu, zorganizowało „Konkurs Piosenki Zimowej”.

– Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków naszej gminy oraz gmin ościennych. Zorganizowano go po raz pierwszy. Ze względu na panującą pandemię konkurs odbył się w formie online. Swój udział zgłosiło wiele przedszkoli z Kędzierzyna-Koźla, a także kilka spoza powiatu – relacjonują organizatorzy.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Nagrania występów można było nadsyłać do 12.02.2021, po czym zostały one obejrzane przez komisję konkursową. Komisja zwróciła szczególną uwagę na część wokalną każdego występu, znajomość tekstu oraz wykonanie piosenki. Zaskakujące były piękne stroje dzieci oraz dekoracje wykonane przez nauczycielki przedszkola na potrzeby konkursu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale i było widać zaangażowanie oraz ogrom pracy włożony w przygotowanie nagrań.

Podsumowanie konkursu oraz dostarczenie nagród do wszystkich placówek, odbyło się 26.02.2021 z następującym werdyktem: I miejsce zajęły 6-latki z Publicznego Przedszkola nr 7 w Kędzierzynie- Koźlu z piosenką „Wszędzie pełno śniegu”. Na II miejscu znalazły się dwie grupy: 6-latki z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie- Koźlu z piosenką „My się zimy nie boimy” oraz grupa „Pszczółek” z Publicznego Przedszkola w Leśnicy. III miejsce także zajęły dwie grupy, a w tym: grupa „Dinusie” z Publicznego Przedszkola nr 21 W Kędzierzynie Koźlu z piosenką „Tupu tup po śniegu” oraz grupa „Biedronek” z Publicznego Przedszkola nr 23 w Kędzierzynie- Koźlu z piosenką „Zima”.

Uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Serdeczne podziękowania składamy MOSiR za ufundowanie nagród. Cieszy nas zainteresowanie konkursem przez wiele placówek. Dziękujemy nauczycielkom za przygotowanie wychowanków do występów. W przyszłości planujemy kolejne edycje – mówią organizatorzy.

Skomentuj