Choinka przed starostwem w te święta pod znakiem zapytania. Powiat szuka oszczędności

24

Mimo tego, że do świąt zostały nam ponad dwa miesiące, to starostwo powiatowe już zastanawia się nad tym, czy będzie mogło sobie pozwolić na choinkę na placu Wolności i świąteczne ozdoby.

W tym roku musimy się liczyć z tym, że w święta Bożego Narodzenia świecących ozdób na naszych ulicach będzie mniej. W starostwie powiatowym odbywają się narady, podczas których zapadają decyzje o świątecznych iluminacjach. Władze powiatu nie ukrywają, że szukają oszczędności.

– Trwają intensywne dyskusje. Choinka przed budynkiem starostwa powiatowego to w zeszłym roku koszt około 20 tysięcy złotych. Nie ukrywamy, że jest to znacząca pozycja w naszym budżecie. Odbywają się wewnętrzne spotkania, podczas których omawiamy tę kwestię – mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

Skrócenie okresu iluminacji już zapowiedział urząd miasta. Ozdoby, poza lokomotywą, będą włączone tylko do święta Trzech Króli.

24 KOMENTARZE

 1. Niech powiat przestanie wydawac na koszenie traw co tydzień,podcinanie gałezi,paru sztuk tylko zeby za miesiąc znów podciąć,pielęgnacje rabatek,klombów,krzewów.Na maszynach odkurzających drogi,po których przejezdzie zostaje tyle syfu co byĺo.Na ludzików z dmuchawami do lisci,co pare dni ryk silnikow,a liscie dwa miesiace opadają wiec biegają z tymi dmuchawami za kazdym listkiem.Ociąć te firmy od korytka kasy miejskiej a nie choinke .

  • I z tym się zgadzam! Choinkę postawić! Tyle, że nie musi świecić się całą dobę. I nie wszystko musi się na niej świecić! Od zmroku do godz. 20 wystarczy. Potrzebujemy pozytywnych bodźców w ten ciężki, emocjonalnie, czas…

   • P.S.: O tak! Ten złom w postaci „zabytkowej lokomotywy” to najcenniejszy zabytek i pomnik w tym mieście: K O N I E C Z N I E musi się świecić. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego?! Bo jakoś nie ogarniam tego „tajemniczego” zagadnienia!

 2. No tak. W nadzieję że w Koźlu też choinki nie będzie? Czy tam nie będą sobie żałować ozdób, a w Kędzierzynie znowu psy du..mi będą szczekać?

  • Kędzierzyn to chyba ma jakąś karę od władz miasta. Pierwsza ulica w prawo viz a viz Gazowni ,to latarnia obok latarni ,że można książkę czytać w nocy. Tego ,to nie widzą a choinka im kurde w oczy świeci.

 3. W UE choinka bożo narodzowa to symbol nie akceptowany. No to powiat szuka oszczędności i nie ma pieniędzy na to.
  Za to na niedawną imprezę PIENIĄDZE są. I ta impreza ma być cykliczna co rok. To Rocznica powstania wspaniałego „Miasta Możliwości,” dla równych i równiejszych.

  „Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla świętują 47. urodziny miasta. Filharmonia Zabrzańska z Filmową Listą Przebojów w Hali Azoty” (https://kk24.pl/1510mieszkancy-kedzierzyna-kozla-swietuja-47-urodziny-miasta-filharmonia-zabrzanska-z-filmowa-lista-przebojow-w-hali-azoty/)

 4. Widać że nic nie mają do roboty bo cały cas się naradzają w sprawie choinki! zwolnić 20% urzędasów i pieniądze będą na wszystko bez sztucznych oszczędności.

 5. Szkoda że w mieście możliwości szuka się oszczędności tam gdzie nie trzeba i przeszkadza rozświetlona choinka czy ulice raz w roku przy świętach w mieście gdzie na co dzień jest szaro buro i psy dupami szczekają.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj