Przebudowywany Rynek w Kędzierzynie-Koźlu nabiera kształtów. Zobaczcie zdjęcia

23

Kostka po kostce Rynek nabiera kształtu. Trwają intensywne prace w centrum Koźla.

Główny plac zmienia swoje oblicze. Stara płyta Rynku została wymieniona i układana jest nowa nawierzchnia. Jego dopełnieniem będą ławki, mała architektura i zieleń. Zobaczcie, jak to teraz wygląda:

23 KOMENTARZE

 1. A myślałem że koźla to juz bardziej zepsuć się nie da xd Polska kocha beton, nie trzeba osp prosić o podlewanie…

 2. Zapraszam włodarzy naszego miasta na rynek do Raciborza , żeby zobaczyli w czym jest rzecz. Knajpy, kawiarnie , pełno fajnych ludzi , spędzających czas , aż miło posiedzieć i popatrzeć. U nas remont nic nie zmieni niestety.

  • Jak trawa między kostkami wyrośnie :-)
   A właśnie, te szczeliny w kostce na ostatnim zdjęciu, to tak zgodnie ze sztuką budowlaną?

 3. Może za parę lat przyjdzie inny Prezydent, który dobierze sobie specjalistów z planowania i wtedy zrobi ten rynek jak należy.

 4. Z innej beczki: miała być kładka rowerowa pod mostem w Koźlu i co z tym pomysłem? A trawnik między mostami nie można podlewać wodą z Odry? Można chyba zrobić taką instalację, żeby facio co dzisiaj kosił, nie musiał siana kosić.

 5. Do@John. W Matołkowie też jest fajnisty Rynek. Sympatyczne i KULTURALNE ciawusy PLUJĄ se słonecznikiem gdzie tylko się da😀 A NAWET tam gdzie się nie da.

  Wszystko na Ryneczku jest pięknie OBSMARKANE i oplute, a miejscami ELEGANCKO zarzygane😉
  Po remoncie będzie JESZCZE lepiej i jeszcze więcej ciawusów😁

  • podobnie wygląda koło śluzy w Koźlu, a tam „ciawusy” nie chodzą. Niby fajne miejsce do spaceru i odpoczynku, a syf dookoła i ogrodnik też chyba samobójstwo popełnił.

 6. Nasi włodarze kochają beton, nie lubią ZIELENI. Wycinaja drzewa, usuwaja trawniki, montuja „donice” i kilka razy w roku zmieniaja kwiatki bo to za nasze pieniadze, więc nie trzeba racjonalnej gospodarki. WYBRALISCIE sobie takie władze wiec macie co macie
  Podobnie jak w Warszawie!!!!!😂

 7. przeprowadziłem się do Kędzierzyna z tak zwanej ściany wschodnięj myślałem że złapałem boga za nogi owszem mam wszystko co chcę pieniądze pracę i ta pusta gonitwa w betonie

 8. Do@Mazurek. Jeżeli jest tak jak piszesz „koło Śluzy”, to WIDOCZNIE rodzime menelstwo idzie śladami ciawusów😕 – gdyż to się chyba im opłaca i JEST na TOPIE!

  W końcu MIESZKANIA i różne zapomogi, zasiłki oraz dotacje – TYLKO za SAMO ciawusowstwo – 👎 być może znajdują naśladowców pośród rodzimych leni, obiboków, pijaków, krzykaczy, itd, itp.

  Może NAWET jakieś władze zorganizują nam Dni KULTURY Menelskiej😕 Wzorem obchodów kultury ciawusowskiej, która JAK wiadomo jest najlepsza, najważniejsza i GODNA NAŚLADOWANIA – nie tylko w Matołkowie😕

Skomentuj