16 kamer przez całą dobę obserwuje miasto. System monitoringu w Kędzierzynie-Koźlu już działa

12

Kędzierzyn-Koźle wreszcie doczekał się monitoringu z prawdziwego zdarzenia. System jak na razie tworzy 16 kamer przesyłających obraz do urzędu miasta.

– Miejski monitoring już działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony mienia miasta przed niszczeniem. Obraz z 16 kamer trafia do centrum systemu znajdującego się w urzędzie miasta. Docelowo system będzie tworzyć 80 urządzeń – przekazał Jarosław Jurkowski z magistratu.

Pod obserwacją strażników miejskich znajdują się już następujące punkty miasta:
– rondo Solidarności,
– skrzyżowanie pl. Wolności z al. Jana Pawła II i z ul. Judyma,
– plac zabaw w parku Pojednania,
– plac Młodzieży przy al. Jana Pawła II,
– skrzyżowanie ul. Bolesława Krzywoustego z al. Lisa,
– plac zabaw w parku Orderu Uśmiechu,
– skrzyżowanie ul. Mieszka I z al. Jana Pawła II,
– skrzyżowanie ul. Rynek z ul. Złotniczą,
– skrzyżowanie ul. Bolesława Chrobrego z ul. Piastowską
– tunel pod wiaduktem przy dworcu kolejowym
– skrzyżowanie placu Raciborskiego z ul. 24 Kwietnia,
– skrzyżowanie ul. Żeromskiego z ul. Piastowską,
– Rynek z budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Monitoring miasta będzie prowadzony całodobowo, przy pełnej współpracy z policją i innymi służbami.

12 KOMENTARZE

 1. Nareszcie!, może zmniejszy się wandalizm i niszczenie mienia publicznego, a odpowiedzialni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Oby jak najszybciej zostały uruchomione pozostałe kamery.

 2. A co z poprzednim monitoringiem nie ma winnych wyrzuconych pieniędzy w błoto. A teraz znów święta Straż Miejska obsadzi ciepłe stołki za monitorami a na ulicy ich brak.

 3. To dobra miejscówka do spania. Moje pytanie jest takie- ile zostało do tej pory ujawnionych wykroczeń i przestępstwo przez operatorów monitoringu miejskiego w k- Koźlu?. Niewiele. Pewnie tyle samo co trucicieli powietrza. Pytanie do komendanta. Ile mandatów nałożyli strażnicy za spalanie śmieci w piecach?Kielbasa wyborcza pani exprezydent nowosielskiej. Lepszym pomysłem jest likwidacja straży miejskiej.

  • Na całym świecie w miastach instalowany jest monitoring i się sprawdza.Jednak już niektórzy wiedzą, że w KK nie sprawdzi się, a instalacja taka to kiełbasa wyborcza i wydawanie pieniędzy podatnika.
   Za to lepszym pomysłem celem podniesienia bezpieczeństwa będzie likwidacja SM.
   Podpowiadam wobec tego zróbmy jeszcze jeden odważny krok do przodu i zlikwidujmy też Policję.
   Pozostanie wówczas nam, mieszkańcom, odmawianie zdrowasiek.Kto będzie chciał bezpiecznie w tym mieście żyć powinien takie zdrowaśki odmawiać
   Im więcej, tym lepiej i bezpieczniej.
   Można też będzie całe litanie klepać przez cały dzień, odpoczywając jedynie w czasie snu.

   • O kondycji straży miejskiej świadczy najlepiej ilość składanych podań o pracę w tej „zacnej” instytucji. Tak się składa że na miejsce dynamicznie odchodzacych strażników, jest ciężko znaleźć kogokolwiek. Odchodzą ci którzy jeszcze potrafią coś robić w zyciu innego niż tylko symulować wzniosłą pracę na rzecz dobra społeczeństwa lokalnego, mieszać powietrze przez całą zmiane radiowozami napedzanymi za paliwo podatnika, spać na monitoringu, za symboliczne premie nakładać mandaty jednym i tym samym osobą, podp..ep.ć się wzajemnie, zalatwiać prywatne sprawy w czasie służby, rozbijac radiowozy tak jak np. na ul Gazowej, wozić dzieci do przedszkola, kupować kepsy za 7kę, czekać emerytury w spokoju..Tak sie składa że do policji ludzie garną się jakoś chetniej, widzac że jednak jest potrzebna. STRAŻ MIEJSKA w mieście może być, ale nie musi. To przywilej dla gminy. Oczywiscie jak funkcjonuje. W Kędzierzynie to wysoce spatologizowany wydział miasta. Popatrzcie drodzy wyborcy kto przytula sie do okienka Daczi- czyzby nie byli urzednicy nienadajacy sie do pracy w inych geowydziałach?

 4. „Monitoring miasta będzie prowadzony całodobowo, przy pełnej współpracy z policją i innymi służbami” Kiedy będzie prowadzony całodobowo? Czy wtedy gdy będzie liczył 80 kamer? Bo jak na razie to wygląda, iż całodobowo to tylko rejestrowany jest obraz przez kamery, zaś aktywny monitoring prowadzony jest jedynie w godzinach pracy straży miejskiej.

 5. Sam wpieprzasz kebaby za 7kę,pdobno też macie zniżki .Skoro masz takie informacje o straży Miejskiej to widocznie sam nic nie robisz w pracy tylko śledzisz strażników a miasto odkryte.

Skomentuj