Zarejestruj psa dla jego bezpieczeństwa. Miasto rozpoczyna akcję darmowego czipowanie

5

Czip pomoże odnaleźć drogę do domu zbłąkanemu pupilowi. Miasto po raz kolejny prowadzi bezpłatną akcję znakowania psów. Właściciele czworonogów mogą za darmo zarejestrować swoje zwierzaki do 30 listopada.

W identyfikacji psa, który się zgubił bardzo pomocny jest mikroczip. Wszczepienie go to prosty zabieg, który wygląda jak zwyczajny zastrzyk. Mikroprocesor zostaje zarejestrowany w bazie danych wraz z informacjami o właścicielu. Dzięki temu pracownik schroniska będzie w stanie szybko namierzyć opiekuna zbłąkanego czworonoga. Taką elektroniczną wizytówkę dla psa można założyć na koszt miasta w dwóch lecznicach:

Usługi Lekarsko – Weterynaryjne s.c., ul. Piastowska 44/2
„SAN-VET”, ul. Korfantego 19

Właściciele zwierząt posiadających już czipa powinni także pamiętać o tym, aby zgłosić ewentualne zmiany zapisane w mikroprocesorze np. adres zamieszkania. Druki do pobrania znajdują się w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Piramowicza 32 pokój nr 429b lub na stronie internetowej.

To nie jedyna bezpłatna usługa z jakiej skorzystają właściciele zwierząt. Mieszkańcy na stałe zameldowani w Kędzierzynie-Koźlu mogą za darmo zgłaszać się ze swoim kotem na zabiegi sterylizacji i kastracji. Prowadzone są one w:

Przychodnia dla zwierząt „FAUNA”, ul. Bema 9
Akcja sterylizacji i kastracji potrwa do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

5 KOMENTARZE

Skomentuj