15 zastępów gasiło pożar gospodarstwa w Chróścielowie. W akcji również strażacy z naszego powiatu. ZDJĘCIA

6

W środę, 17 lutego 2021 roku o godzinie 22 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w gospodarstwie domowym w miejscowości Chróścielów.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego, a ogień przedostał się na część gospodarczą oraz pobliski pustostan. Przed przyjazdem służb dwie osoby, które przebywały w budynku, ewakuowały się.

– Działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się budynek mieszkalny oraz drugi prąd w obronie na niezamieszkały budynek. W miarę przybywania kolejnych sił i środków zostało poprowadzone natarcie na palącą się część gospodarczą, w której znajdowało się siano i słoma. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej – mówił st. kpt. Mateusz Szymuś, dowódca na miejscu zdarzenia.

Do zdarzenia zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej PSP i OSP z terenu powiatu głubczyckiego, autodrabinę z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koźlu oraz specjalistyczny pojazd z kontenerem do przewozu aparatów ochrony dróg oddechowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach. Działania strażaków trwały do godzin porannych. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

6 KOMENTARZE

  1. Poniedziałek 17 luty? Redaktor takie bzdury pisze że aż oczy bolą. Kogo wy zatrudnianie.. brak slow. Ją rozumiem że może wkrasc się błąd ale nie tyle błędów u tego samego redaktora.do zwolnienia

  2. Ja widzę, że napisano ” w środę 17 lutego…” Czyli w zgodzie z kalendarzem. Więc dlaczego domagasz się krwi redaktora Michała?

  3. Czyli, nie zamieszczając jakiegoś autentycznego dowodu, stałeś na z góry straconej pozycji. Powinieneś to przewidzieć.

  4. O instalację elektryczna trzeba dbać i ściśle przestrzegać przepisów wydanych po to, by nie dochodziło do takich przypadków. Zawsze, a szczególnie tam gdzie słoma i siano.

Skomentuj