1,5 tys. zł za wskazanie osoby, która wyrzuciła śmieci na polu. Wójt ustanowił prywatną nagrodę

14

Zaśmiecanie terenów publicznych i prywatnych to w Polsce prawdziwa plaga. Niemal w każdym bardziej odludny zakątku można natknąć się na dzikie wysypiska. W Reńskiej Wsi miarka się jednak przebrała. Wójt Tomasz Kandziora ustanowił prywatną nagrodę za wskazanie osoby odpowiedzialnej za podrzucenie odpadów na pole.

– Po raz kolejny jakiś idiota i burak (może mocne słowa, ale innych nie znajduję) postanowił „upiększyć” naszą gminę. Tym razem wyrzucił pozostałość po jakimś remoncie (domyślam się po kostkach, że podwórka/podjazdu) przy drodze transportu rolnego w Lężcach. Oczywiście chwilowo się cieszy, bo nikt go nie złapał. Ale „karma” wraca, a i z tą nieuchwytnością różnie bywa. Wstyd i obraz totalnego chamstwa. Sprawę oczywiście zgłosimy policji – napisał Tomasz Kandziora.

Prywatna nagroda za wskazanie sprawcy wynosi 1,5 tys. zł. Gwarantowana jest dyskrecja. Z Tomaszem Kandziorą można skontaktować się poprzez urząd gminy w Reńskiej Wsi lub media społecznościowe.

14 KOMENTARZE

  • Dokładnie. Państwo wielkie. Mają się często za nadludzi bo przecież mieszkają w DOMACH a nie jak biedaki w blokowych klatkach. A patologia często równa.

 1. Taki sam badziew leży w Koźlu przed rondem na Dębową. I co ciekawe nikt tego nie wysypał ani nie podrzucił. To pozostawiła po sobie ekipa budująca stację Orlen. Ale wyraźnie gospodyni K-K taki widok nie przeszkadza, już nie mówiąc o tych do których należy pilnowanie porządku, czyli straży miejskiej. I niech nie tłumaczą że to prywatne, bo za nieodśnieżony prywatny chodnik potrafią mandaty dawać.

   • Dokładnie jak piszesz Koźlak II. Jest to teren gminy Reńska Wieś. Niestety spora część tutaj piszących nie za bardzo ma pojęcie o sprawach, w których zabiera głos. Przykładem w tym przypadku jest „Koźlak”. Przeczyta taki jeden z drugim artykuł, czyjeś komentarze pod nim i myślą, że wszystko wiedzą i piszą swoją wiedzę objawioną. Jakby ta przywołana przez Koźlaka gospodyni K-K się uparła to może go ścigać za pomówienie. Dotarcie do adresu IP z którego wysyła się komentarz, nie jest takim wielkim problemem po nakazie wydanym przez Sąd.

    • Jestem gospodynią, nie będziesz mi się tu wymądrzał i mnie podawał w komentarzach. Już mam twoje IP i jutro będzie wysłany pozew. Szykuj szczoteczkę.

  • Znając życie za te śmieci odpowiedzialni są ludzie głosujący na PIS. Bo jak powszechnie wiadomo są to wieśniaki, a na wioskach tak się właśnie robi. Człowiek z wioski wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy. Nadmienię jeszcze że podobna kupa śmieci leży przy małym wale położonym równolegle do ul. Dunikowskiego.

 2. W Turcji, Grecji obok hotelu taki widok sterty gruzu nikogo nie razi. Polcy i Polacy są dostatnim narodem dzięki PiS, naoglądali się takich widoków na wyspach Tanzani, Dominikany czy Kuby i przenoszą te zwyczaje do Ojczyzny.

 3. Tak jest, odpady budowlane są droższe niż materiały budowlane, to taki polski absurd skoro wiadomo że idą bezpośrednio na wysypisko to skąd ta cena? A czysty region musi zarobić na swe wypłaty, a ludziom za harówę 18 brutto.

 4. A może to firma busowlana zrobiła podwórko, i zajęła się utylizacją odpadów w ten sposòb. A ludziska już skaczą sobie do gardeł, bo ze wsi no bo w mieście nie ma domków jednorodzinnych, no i wyborcy jednej parti, bo inni wyborcy są święci. Jeden drugiemu wilkiem oczywiście nie bronię tych – tego mendy co to zrobił.

Skomentuj