Młodzi kędzierzynianie bezkonkurencyjni na zawodach pływackich w Zdzieszowicach

0

Wczoraj w Zdzieszowicach odbyła się druga edycja Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu dla grupy „B”, zawodnicy z rocznika 2007 i starsi.

Impreza zgromadziła na starcie ponad 100 zawodniczek i zawodników z 10 klubów woj. opolskiego. Rywalizacja toczyła się na dystansach 50m st. klasycznym, 100m st. dowolnym i 200m st. motylkowym w trzech kategoriach wiekowych (2007, 2006 oraz 2005 i starsi).

Znakomicie jak zawsze pływali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, których aż 28 wystartowało w „koksowniczym” mieście. Nasi sportowcy wywalczyli aż 14 medali (5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych). „Morderczym” dystansem po wyczerpującym weekendzie okazał się dystans 200m st. motylkowym, który mocno zweryfikował umiejętności pływackie uczestników. W klasyfikacji punktowej nasi sportowcy zajęli pierwsze miejsce i zdecydowanie wyprzedzili MOS Opole o ponad 1500 pkt.

– Gratulujemy kolejnych sukcesów, dziękując urzędowi Miasta Kędzierzyn-Koźle za pomoc w finansowaniu naszych wyjazdowych startów – komentują przedstawiciele klubu.

Skomentuj