Zarząd Dróg Wojewódzkich nowym administratorem byłego fragmentu drogi krajowej nr 40. Miasto wciąż deklaruje chęć przejęcia odcinka

3

Już od miesiąca zmotoryzowani uczestnicy dróg poruszają się nową obwodnicą Kędzierzyna-Koźla. Nowopowstały odcinek jest kontynuacją drogi krajowej nr 40 i zastąpił poprzedni, prowadzący przez osiedla Śródmieście, Piastów, Blachownię i Sławięcice.

Przebudowa, remonty dróg oraz bieżące utrzymanie ulic to wśród mieszkańców i urzędników najczęściej poruszane tematy. W naszym mieście nie wszystkie drogi są własnością gminy. Część z nich należy również do powiatu, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na których utrzymanie gmina nie ma już wpływu.

W maju bieżącego roku gmina Kędzierzyn-Koźle podjęła działania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat przejęcia odcinka byłej drogi krajowej nr 40 od skrzyżowania z obwodnicą i aleją Ignacego Lisa do granicy powiatu.

Nie jest to jednak łatwy i szybki proces, ponieważ po wybudowaniu nowego fragmentu obwodnicy, która przejęła ciąg drogi krajowej nr 40, zarządcą drogi prowadzącej przez osiedla Śródmieście, Piastów, Blachownię i Sławięcice został Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Pomimo zmiany zarządcy, samorząd gminy Kędzierzyn-Koźle wciąż deklaruję chęć przejęcia przedmiotowego odcinka drogi.

– Zgodnie ze specustawą w momencie oddania do ruchu nowego przebiegu drogi krajowej, poprzedni przebieg staje się drogą wojewódzką. W przypadku tego odcinka są podjęte rozmowy i deklaracje samorządu miasta Kędzierzyn-Koźle, jak i gminy Ujazd, aby docelowo odcinki tych dróg przejąć i nadać kategorię dróg gminnych – mówi Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

3 KOMENTARZE

  1. Ale po co? Przecież POwskie samorządy na nic nie mają pieniędzy a utrzymanie drogi kosztuje, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze które pójdą na „remonty” i „odśnieżanie”

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj