Zebranie przedstawicieli wszystkich rad osiedli w urzędzie miasta. Podsumowania i nowe plany

6

Rady osiedli podsumowały mijający rok. Ostatnie 12 miesięcy były dla nich bardzo pracowite. Efekty swoich działań zaprezentowały podczas spotkania z władzami Kędzierzyna-Koźla. Dyskutowano również na temat miejskich inwestycji oraz projektów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Festyny, potańcówki, wycieczki, kiermasze, mikołajki dla dzieci oraz powołanie grup aktywizujących i integrujących mieszkańców. To tylko niektóre z inicjatyw realizowanych przez rady osiedli. Warto podkreślić, że na tym polu szczególnie dobrze wypadli debiutanci. Przewodniczący pełniący pierwszą kadencję dali się poznać z nowatorskich i oryginalnych pomysłów.

W trakcie dyskusji omówiono również projekt budżetu miasta na 2023 rok. Na pytania przedstawicieli mieszkańców odpowiadali prezydent Sabina Nowosielska, jej zastępca Artur Maruszczak, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski oraz sekretarz Zbigniew Romanowicz.

6 KOMENTARZE

 1. Rada osiedla Blachownia powinna lobbować za postawieniem w pobliżu przedszkola stacji pomiarowej zanieczyszczenia powietrza (analogicznej do tej na osiedlu Piasty).
  To jest oczywista oczywistość.

   • Lepiej wg Ciebie nieświadomie wdychać ten syf i nie mieć nawet żadnego argumentu dla ewentualnej interwencji służb ochrony środowiska. Pogratulować logiki.
    Aby żądać oczyszczania powietrza trzeba najpierw mieć dane, co i w jakiej skali nas truje.

 2. Tiiiaaaaaa 😕 Festyny, potańcówki, tańce, hulanki, swawola …. 😁
  I to jest BARDZO SŁUSZNA i super końciepcia. 👏👌
  Bo głównie to jest najważniejsze dla ludzkości miasteczka NIEmożliwości 🙄😊

  Ale coś mi się zdaje, że dawno temu, na pewnym obiekcie pod tytułem „Titanic” – też orkiestra zsuwała piękne i RADOSNE kawałki do tańca 🙄

  I tamtejsze kierownictwo, a głównie ludzkość na tym Titanicu też bardzo była zachwycona i SUPER zadowolona 🤪
  Ale coś mi zdaje się, że WTEDY dla większości 🙄 ……

  ….. tamta impreza skończyła się dosyć NIEPRZYJEMNiE 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj