Ranny motocyklista po zderzeniu z autem osobowym. Droga wojewódzka całkowicie zablokowana

2

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 408 w Bierawie. Auto osobowe zderzyło się z motocyklem.

Do zdarzenia doszło po godz. 12 przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 425 – zjazd w kierunku Bierawy. Osobowy opel na niemieckich numerach rejestracyjnych kierowany przez około 50-letnią kobietę prawdopodobnie wykonywał manewr skrętu, gdy w jego tył uderzył motocykl na śląskich rejestracjach. Jednośladem kierował 23-latek.

Motocyklista odniósł poważne obrażenia. Jest pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu pracują również policjanci i strażacy.

Droga wojewódzka nr 408 będzie przez dłuższy czas zablokowana. Objazd prowadzi przez Grabówkę.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy już był jakiś wypadek na tym skrzyżowaniu po przebudowie. Jeżeli nie to się dziwię, że dopiero teraz się to wydarzyło. Znaki drogowe C-3 w tej „obudowie” na lewoskręcie jaką widać wyraźnie na zdjęciu nr 8 bardzo skutecznie zasłaniają kierowcy osobówki pas ruchu z naprzeciwka. Szczególnie jadąc od strony przejazdu kolejowego i skręcając na Bierawę. Naprawdę te znaki zasłaniają to co dzieje się za nimi. Im bliżej się znaku jest, tym bardziej zasłania (normalne zjawisko). Skręcając od kierunku Starego Koźla na Azoty tak bardzo nie zasłania bo jest trochę z górki, ale ten na Bierawę niesamowicie. Sądząc po układzie pojazdów po wypadku wydaje się, że motocykl jechał od Starego Koźla, a Opel skręcał na Bierawę. Nie dziwię się wcale, że pani motocyklisty nie widziała. Niech służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach wymienią te znaki na o normalnej wysokości i na wąskim słupku. Będzie bezpieczniej. Z tego względu po latach doświadczeń zaczęto likwidować te wysokie kopce na rondach, chociaż przewidywalne to było, że ograniczenie widoczności nie zwiększa bezpieczeństwa.

Skomentuj