Spotkanie władz miasta z przedstawicielami osiedli. Na tapecie głównie budżet obywatelski

0

We wtorek 8 stycznia odbyło się kwartalne spotkanie przedstawicieli rad osiedli z władzami miasta. W spotkaniu wzięła udział prezydent Sabina Nowosielska, wiceprezydent Artur Maruszczak, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski oraz sekretarz urzędu miasta Zbigniew Romanowicz.

Spotkanie było w dużej mierze poświęcone budżetowi obywatelskiemu. Omówiono aktualny stan realizacji zadań, które zdobyły największą liczbę głosów w 2018 roku. Władze zachęcały rady osiedli do czynnego udziału w tym projekcie, do zgłaszania wniosków oraz do aktywizacji mieszkańców w trakcie głosowania.

Jan Schoengart z Miejsca Kłodnickiego poruszył problem objazdu z Blachowni do Sławięcic. Podkreślił obawy o bezpieczeństwo mieszkańców w związku z nadmierną prędkością pojazdów przejeżdżających obecnie przez Miejsce Kłodnickie. Wskazał także na pogarszający się stan nawierzchni drogi między Miejscem Kłodnickim a Sławięcicami wynikający ze znacznie zwiększonego ruchu.

Na spotkaniu omówiono trwające oraz planowane w mieście inwestycje tj. budowa basenów, hospicjum, czy remont mostu nad rzeką Kłodnicą przy rondzie Milenijnym. Zaplanowano także coroczny cykl spotkań władz miasta z mieszkańcami osiedli, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego.

Skomentuj