Pozytywnie w trudnych czasach. „Niezapominajka” uroczyście i kolorowo uczciła Dzień Optymizmu

5

Mimo że ostatnio w ludziach jest zdecydowanie więcej pesymizmu, niż optymizmu, są tacy, którzy robią wszystko, by to zmienić. Bez wątpienia należy do nich Publiczne Przedszkole nr 24 „Niezapominajka” które postanowiło pokolorować świat i uczcić Dzień Optymizmu. Ten wyjątkowy dzień świętowały również inne przedszkola w naszym mieście. 

10 maja przedszkola z całej Polski, które realizują program Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej „Optymistyczne Przedszkole”, obchodzą Święto Optymizmu. W naszym mieście mamy cztery przedszkola realizujące ten program. Jednym z nich jest Publiczne Przedszkole nr 24, które z tej okazji przygotowało dla swoich dzieci wiele atrakcji. Motywem przewodnim dnia były kolorowe krzesła. Stare krzesła przynieśli rodzicie przedszkolaków, przedszkole przy wsparciu dzieci odnowiło meble i pomalowano je na różne optymistyczne kolory. Jest to symbol przełamania smutku i szarości. Krzesła przygotowano dla rodziców dzieci, którzy przychodzą do przedszkola po swoje pociechy.

To dla nas bardzo ważne wydarzenie, święto optymizmu. Chcemy w ten sposób zjednoczyć się z innymi przedszkolami w idei optymistycznego wychowania. To bardzo ważne zwłaszcza w obecnych czasach. Zachowanie optymizmu, pogody ducha, radzenie sobie z trudnościami to ideały które nam przyświecają – mówi Urszula Szałaj, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu.

Z tej okazji zaproszono do przedszkola prezydent miasta Sabinę Nowosielską, która odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. Każda z nich przygotowała dla swojego gościa występ artystyczny oraz niespodzianki.

Jak widać było po entuzjazmie dzieci, maluchy mają potrzebę by wystąpić i pokazać się. Ja też jestem optymistką i to święto, czterech optymistycznych przedszkoli w naszym mieście, powinno być świętem nas wszystkich. Mamy teraz trudny czas i optymizm powinien nam pomóc normalnie funkcjonować – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Na spotkanie z prezydent miasta przyszły również dzieci z optymistycznego Publicznego Przedszkola nr 9.

5 KOMENTARZE

  1. Tak Pani Prezydent celebruje w mediach. Tym razem wśród dzieci udaje… Tylko czemu nie ma czasu dla mieszkańców którzy oczekują podjęcia decyzji ? Nie rozumiem takiego podejścia to przejaw hipokryzji.
    Także na Panią Prezydent nie ma co liczyć nie robi tego dla ludzi tylko dla siebie.

  2. Ta Pani co lubi żółty kolor i ma pensję z moich podatków nich się weźmie za pracę a nie bawi się w godzinach pracy, No chyba że musi odreagować po ciężkiej pracy ratowania K-Koźla przed pandemią jak Trzaskowski ratował W-wę.

Skomentuj