100-lecie Bitwy Warszawskiej. Patriotyczna uroczystość w Parku Pojednania. WIDEO

38

Dokładnie 100 lat temu Polacy powstrzymali pochód bolszewików na Zachód Europy. Bitwa Warszawska jest oceniana przez historyków jako jedna z najważniejszych w dziejach świata. W niedzielę tamte wydarzenia upamiętniono także w Kędzierzynie-Koźlu. W Parku Pojednania, z inicjatywy poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyny Czochary, odbyła się patriotyczna uroczystość ze specjalnym udziałem europoseł i byłej minister edukacji Anna Zalewskiej. Relacja wideo:

38 KOMENTARZE

 1. Panie redaktorze, patriotyczne, to są pieśni, a nie piosenki.
  Super, ze takie wydarzenie się kultywuje i nagłaśnia. Jeszcze Polska nie zginęła.

 2. ” Bitwa Warszawska jest oceniana przez historyków jako jedna z najważniejszych w dziejach świata.”
  proszę podać źródło tych sensacji.

  Ja wiem, bo tak mnie uczono, że najważniejsza bitwa była pod Leniono i o obecny Wołgograd.

 3. Bitwa, bitwą, uczczenie to drugie. Kto to finansował ? Bo jeśli z podatków społecznych to jakim, prawem ?
  Pani poseł Czochara punktuje tylko tam gdzie nie trzeba. PIS bardzo lubi trwonić nie swoje pieniądze, których niebawem zabraknie. I co ludzie wówczas powiedzą ?

   • Przepraszam ale ja w tych imprezach nie gustuję jak również w zboczkach… Tak dla twojej info nie cierpię PIS,PO i SLD itd. Ta twoja ulubiona partia to hipokryzja. Najpierw udajecie ,że jesteście przeciwni LGBT(i tu popieram) ,a po cichu wspieracie pedofilie. Do tego oszukujecie społeczeństwo. Najniższa pensja miała być 3100,- brutto ,a podniosą zaledwie 200,-. Natomiast sobie to chcieli podwyższyć i to konkretnie. Już nie będę wspominał o 500+,300+, 13 emerytura, Bon itd. Kupiono sobie tym głosy. Przez PIS, a dokładnie ich fanaberie dochodzimy do bankructwa Państwa.

    • Ty to koźlanin, chyba znasz się na wszystkim. jesteś tak alfoomega a szczególnie na sporcie. Pewnie nie odróżniasz muru od murawy.

     • „kaszka” ,a ty co psychoanalityk czy jak ? Bo chyba bez szkoły sądząc po pisowni i użytych wyrazach. Ile nad tym tekstem myślałeś, nie przepraszam to wyższy stan – to znaczy, siedziałeś ? Do tego co mają wspólnego te wymienione przez ciebie rzeczy, co ? Czyli część boiska piłkarskiego oraz element architektoniczny… Także coś wiem i nie robię z siebie (uwaga teraz trudne dla ciebie słowo)”omnibusem”… Tylko nie pomyl z osinobusem lub autobusem. Wolę ci to napisać bo za bystry to ty nie jesteś.

     • „koźlanin”,a ty co psychoanalityk czy jak ? Bo chyba bez szkoły sądząc po pisowni i użytych wyrazach. Ile nad tym tekstem myślałeś, nie przepraszam to wyższy stan – to znaczy, siedziałeś ? Do tego co mają wspólnego te wymienione przez ciebie rzeczy, co ? Czyli osoba oraz pojazd… Także coś wiem i nie robię z siebie (uwaga teraz trudne dla ciebie słowo)”erudyta”… Tylko nie pomyl z Afrodytą lub redutą. Wolę ci to napisać bo za bystry to ty nie jesteś. Murawa to nie pastwisko, ale ty tego nie wiesz bo i skąd

     • „kaszka” już sam nick o tobie świadczy ,że kura ma więcej rozumu od ciebie. Piszesz trudne dla ciebie słowo „erudyta” ale sam ćwoku nie wiesz co ono oznacza i kiedy je użyć. Jesteś niczym, do tego głupsza wersja małpy, która powtarza co jej się w tym przypadku napisze. Lecz czego się można spodziewać po kimś komu wiatr hula pod czaszką. Dlatego sio dzieciaku do łóżeczka tylko nie zasiusiaj i nie zafajdaj go bo mamusia po tobie nie będzie sprzątała…

     • Do kaszka ty to chyba jestes z LGBT. Widac lubisz boiska gdzie spoceni panowie ganiaja za szmaciankom. A moze zeofilem bo na pastwiskach krowki sie pasa? hehehe:))) Walesa to ty nie bedziesz i przez murek sobie nie skoczysz.

 4. To są te „gwiazdy”PiS-owskie dzięki tym „działaczom”PiS-ory jeszcze NIE wygrali żadnych wyborów w naszym mieście!Działajcie tak dalej…dla dobra naszego miasta!Czuwaj!

 5. Silna grupa pod wezwaniem PiS.
  Donosiciela znam osobiście, nie pozdrawiam.
  Eurooślica, po remoncie uzębienia, co rozwaliła szkoły, po zdjęciu wiem dlaczego pasowała do rządu Szydło i Kaczyńskiego…
  Gość co sobie jeszcze postoi ale jest mu wstyd i najchętniej by poszedł już w bok.
  Zewnętrzne satelity emerytalne, komuchy ale boją się TLGB i masturbacji w szkołach.
  Jednego nie widziałem do tej pory w kościele, więc się nie wypowiem.

  Zabawa na koszt podatnika, jak 2mld na tvpis. Kiedyś był 1 maja a teraz są nowe święta… Pamiętam jeszcze ostatni pochód pierwszomajowy, starzy tęsknią za kiełbaską , taka cięta jak popadnie dla ludu były połączone końcówki a na trybuny szły środki, się tęskni, co stare komuchy?

  • Rychu…….. i tak dalej ludzie mówią, że twoje wpisy mają znamiona nienawistnych chorych psychicznie zwidów i maniakalnych lęków przed prawdą i demokratycznym wyborem władzy naszego społeczeństwa które czytając można sądzić, że postępują.
   Radzę życzliwie, proś opatrzność o zdrowie, bo o rozum już za późno i lecz się chłopie, łykaj brom lub relanium, albowiem zdrowie masz tyko jedno, a nienawiść cię zniszczy. Nie rejestruj i śledź jak jak to dawniej czyniło UB-SB kto chodzi do kościoła. Natomiast idź sam, błagaj o przebaczenie i czyń pokutę. Próbuj zmienić się na lepsze.

 6. Ależ zjadliwy atak za to, że upamiętni9li 100 rocznicę zwycięstwa nad sowietami w Bitwie Warszawskiej. POtomkowie komuchów nie mogą tego piłsudczykom do dzisiaj wybaczyć. Brawo. Szkoda, że młodzież była na wakacjach.

 7. Ach. Nie nadymacie się tak z tym historycznym zwycięstwem i postawieniu tamy na zachód czerwonej zarazie.
  Jeszcze Radio Wolna Europa, w czasach jej świetności, stwierdziło w nadawanej audycji, że przyczyną porażki bolszewików w tej bitwie, była choroba żołądkowo-jelitowa czerwonoarmiejców. Czyli zwyczajna dezynteria wywołana katastrofalnymi warunkami sanitarnymi panującymi w ich wojsku.
  Czerwony wojak bardziej myślał o rewolucji odbywającej się w jego trzewiach i kombinowaniu jak wyskoczyć za krzaczek byle tylko nie dopuścić do obfajdania się od pasa w dół, niż o wojaczce.

  • Za to Niemcy pamiętają bitwę o Stalingrad i na Łuku Kurskim w czasie II Wojny Światowej. Ciekawe, czy nadal mają parcie na wschód ? Zachowali na pamiątkę napis skreślony ręką sołdata w Bundestagu z 1945r. by pamiętać jak kończy się marzenie o przestrzeni życiowej na wschodzie.

   • A cóż ma piernik do wiatraka. Tematem było 100-lecie Bitwy Warszawskiej, czyli tzw. cudu nad Wisłą. Nie bitwa o Stalingrad, czy na Łuku Kurskim, czy inne bitwy, w czasie tej, czy innej wojny.
    Nie był też tematem napis skreślony ręką sołdata, by pamiętali o tym w Bundestagu.
    Może jeszcze przypomnisz bitwę typu „wasz plac, na nasz plac” rodem ze słynnej powieści „Chłopcy z placu broni’?

  • Nie możesz pogodzić się z klęską sowietów, to powielasz ich kłamstwo. To nie była dyzenteria (tak to się pisze poprawnie, patrz słownik poprawnej polszczyzny), tylko rozwolnienie ze strachu przed zdecydowanym atakiem wojsk polskich.

   • Za zwrócenie uwagi na poprawną nazwę tej choroby, dozgonne dzięki.
    Jednak nie powielałem wytłumaczeń sowietów o przyczynach ich klęski w tej bitwie, bo ich nie znam.
    Tak jak pisałem, wiadomość ta była kiedyś wyemitowana przez Radio Wolna Europa.
    Jeśli jesteś w wieku gdy to radio działało, też mógłbyś mieć okazję to słyszeć.
    Czyżby RWE też nie mogło pogodzić się z tą klęską?
    Może wiesz coś o tym?

    • Musiałem przejrzeć kilka pozycji, żeby sprawdzić prawdziwość tej sensacyjnej informacji o dyzenterii dziesiątkującej armię sowiecką i na dodatek uwiarygodnianej w RWE.
     Otóż wszędzie jest mowa o dyzenterii (czerwonce) panującej … w obozach jenieckich, w których przebywali żołnierze sowieccy. Nigdzie nie ma nawet wzmianki, że choroba ta wyniszczała żołnierzy frontowych. Tak więc tylko tyle mogę napisać w tej sprawie.

 8. No, a dlaczego tam nie było poseł Porowskiej p. Matuszykowej, radnej Fiipowicz i Kukolki na tej uroczystości?
  Wielkie brawa dla pani poseł Czochary i Zalewskiej i pana Grzegorza Peczkisa za organizację tej uroczystości.

  • Wielkie brawa dla… Natalio. Jeszcze klaszczesz i bijesz brawa? Opamiętaj się. Spowodowałaś post 25 sierpnia at 23:28 a teraz jest 26 sierpnia at 14:25.
   Przestań klaskać, bo nabawisz się jakieś choroby klakierskiej.

  • Natalio nie pomyślałaś że wymienione przez ciebie osoby były na uroczystościach 100 lecia Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia w Warszawie i nie chała się tym jak „samochwała”Całuski dla ciebie i twojej kolesiowskiej koterii 😏

   • Jednak ciągoty do Warszawy są, a gdzie lokalne uroczystości, nasza lokalna społeczność i mieszkańcy? Oj nieładnie, nieładnie.
    Mówią, że pani poseł Porowska ostatnio zapomina o Kędzierzynie-Koźlu.Przed wyborami więcej bywała i podobno była związana z naszym miastem, a teraz zdaje się, że nieco mniej.

    • Polacy swoją stolicę mają w Warszawie bolszewicy w Moskwie euro w Berlinie.do@Natalii a ty gdzie masz swoją stolicę? Nie jest wstydem obchodzić uroczystości państwowe w Warszawie wstydem jest kpić z tego! Zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 obchodzono i obchodzić będą następne pokolenia Polaków 15 sierpnia! Jeżeli ci się to nie podoba zmień swoje obywatelstwo i świętuj razem z Niemcami w Berlinie albo z Rosjanami w Moskwie .do@Natalia weź zimny prysznic bo on najlepiej działa po upojeniu alkoholem czy bimbrem!

 9. A kto zrobił z naszym szpitalem to co zrobił? Cebula z asystentką i olejem dobrze wiedzą, jak i dlaczego tak się stało? Ulica dużo mówi i całkiem możliwe, że ma rację.

 10. @Rychu, taki lepszy Ryszard, powinieneś zmienić podpis na @ Rychu, taki głupszy Ryszard.
  Napisałeś wyżej: „” Bitwa Warszawska jest oceniana przez historyków jako jedna z najważniejszych w dziejach świata.” proszę podać źródło tych sensacji.”
  Zauważył to już w 1931 r. brytyjski dyplomata lord Edgar Vincent d’Abernon, bezpośredni świadek wydarzeń, który w swojej książce „Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata”, napisał: „Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń, posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej doceniane”.

Skomentuj