10. Koziołki Pływackie w Kędzierzynie-Koźlu. Aż 56 medali dla reprezentantów MMKS-u. ZDJĘCIA

0

W miniony weekend na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu odbył się jubileuszowy, 10. Międzynarodowy Mityng Pływacki „KOZIOŁKI PŁYWACKIE” pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Sabiny Nowosielskiej.

Na starcie imprezy stanęło aż 400 zawodniczek i zawodników z 36 klubów z Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Zawody zorganizował klub MMKS Kędzierzyn-Koźle, przy wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, MOSiR-u Kędzierzyn-Koźle, Urzędu Marszałkowskiego woj. Opolskiego, Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego i PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.  Wśród sponsorów imprezy znalazły się między innymi: Grupa Azoty ZAK S.A., Zaksa, Lidl, Cardio Sport, Dudziński S.C., MZEC i MWiK Kędzierzyn-Koźle, Sportom i MC Donalds K-Koźle. Zawody otworzyła Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabina Nowosielska. Podczas otwarcia mityngu znakomity występ artystyczny w wodzie wykonała klasa I s z PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, pod kierownictwem trenerek Ewy Madej i Katarzyny Krzysicy.

Nasze miasto reprezentowało aż 75 zawodników sekcji pływania MMKS K-Koźle. Odbyło się 30 konkurencji indywidualnych i 2 sztafetowe. Do zdobycia w zawodach było prawie 500 sztuk pamiątkowych medali, specjalnie projektowanych i tłoczonych na Koziołki Pływackie 2019, a także bardzo duża ilość nagród rzeczowych. Kędzierzynianie okazali się najlepszym klubem zdobywając aż 56 medali (20 złotych, 17 srebrnych i 19 brązowych). Znakomita atmosfera panująca na gościnnej kędzierzyńskiej pływalni mobilizowała zawodników do wspaniałej rywalizacji we wszystkich konkurencjach. Zawody były bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się m.in. Mistrzostwami Polski. Organizatorzy imprezy, zebrali bardzo wiele pozytywnych opinii, a większość zawodników trenerów i opiekunów, wyjeżdżała z miasta bardzo zadowolona. W Internecie była dostępna bezpośrednia transmisja z zawodów, którą obserwowało kilkaset osób.

Wszystkie wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody okręgowe”.

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów, poprawienia rekordów życiowych. Organizatorzy „KOZIOŁKÓW PŁYWACKICH”, chcieli złożyć Serdeczne Podziękowania za wielkie zainteresowanie zawodami, za pomoc w organizacji Władzom Miasta, Sponsorom, Rodzicom, Mediom i sympatykom pływania w Naszym Mieście, a także całej obsłudze Krytej Pływalni. Do zobaczenia na kolejnych zawodach pływackich w Kędzierzynie-Koźlu – napisali organizatorzy imprezy.

Skomentuj