1 sierpnia zawyją syreny. Upamiętnienie powstańców, ale też test systemu alarmowego

4

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00 zostanie uruchomiony system alarmowania na obszarze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy – dźwięk syreny ciągły w okresie 1 minuty – odwołanie alarmu. Uruchomienie syren nastąpi dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jednocześnie zostanie sprawdzona sprawność systemu.

Uruchomienie systemu zostanie przeprowadzone w ramach wojewódzkiego treningu systemów wczesnego ostrzegania o zagrożeniach (SWO) i systemów wykrywania i alarmowania (SWA) – zgodnie z  zarządzeniem w tej sprawie nr 73/2022 Wojewody Opolskiego z dnia 12 lipca 2022 r.

Zgodnie z § 10 ust 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, ogłoszenia należy dokonać z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem, tj. najpóźniej w dniu 31 lipca 2022 r. (niedziela).

4 KOMENTARZE

  1. Zawyją jak wyje cała opozycja, że straciła władzę na rzecz sprawiedliwości i przestrzegania prawa, dumy z kraju i silnej suwerennej ojczyzny, które to wszystko zawdzięczamy nadludzkim cechom Wodza i jego oddanej ferajny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj