Oszustwo na wypadek i prezent świąteczny. Przestępcy znów dzwonią do mieszkańców naszego powiatu

1

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla odbierają dziś zgłoszenia dotyczące próby oszustw. Przestępcy dzwonią do mieszkańców powiatu, wykorzystując różne sposoby na wyłudzenie pieniędzy. 

W jednym przypadku przestępcy, podając się za krewnego, mówili, że mają dobrą okazję, by tanio kupić prezent na święta. W rozmowie z kolejnym mieszkańcem posługiwali się metodą na wypadek. Podając się za członka rodziny, oszust mówił, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.
„Opolska Policja otrzymała także informację o aktywności oszustów działających tzw. metodą na „wnuczka”. Pamiętaj! Bądź czujny, nie daj się oszukać. Przestępcy okradają osoby starsze z oszczędności ich życia” – czytamy w komunikacie wydanym przez Opolski Urząd Wojewódzki.

Policja apeluje:

Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zwracamy się z apelem do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wypełniać poleceń osób, które próbują nakłonić nas do przekazania pieniędzy. Nawet, jeśli podają się za członków rodziny. Oszuści zazwyczaj na swoje ofiary wybierają osoby starsze. W przypadku odebrania podejrzanego telefonu należy natychmiast zakończyć rozmowę i poinformować o wszystkim dyżurnego policji dzwoniąc na numer 47 863 42 66 lub numer alarmowy 997.

1 KOMENTARZ

Skomentuj