Tylko w zeszłym miesiącu mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla dostali prawie 3 mln zł z 500 plus

14

Wnioski o „500+” można składać bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. W ten sposób zaoszczędzimy swój czas i unikniemy wizyty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W zeszłym miesiącu na taki krok zdecydowało się ponad cztery tysiące mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Od lipca świadczenie przyznawane jest również na pierwsze dziecko. Do sierpnia dokumenty mogły być składane jedynie drogą elektroniczną. W tym czasie do MOPS-u wpłynęło 4305 unikatowych wniosków. Po zmianach w ustawie program nie przewiduje progu dochodowego, co znacznie ułatwia wypełnienie formularza. Sprawdź, jak to zrobić.

Dla złożonych do tej pory wniosków on-line wydano już 2149 informacji o przyznaniu „500+” dla ponad trzech tysięcy dzieci. W lipcu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 5701 świadczeń, w tym 1719 na podstawie dokumentów złożonych drogą elektroniczną (złożonych od 1 lipca, czyli po zmianie przepisów dotyczących „500+”). W zeszłym miesiącu na konta mieszkańców z tytułu programu trafiło blisko 2,9 miliona złotych.

Od kilku dni (01.08) wnioski o „500+” można już także składać w tradycyjnej formie, osobiście lub listownie. To furtka dla tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z urzędnikami. Do wyboru są dwie lokalizacje:

 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Reja 2a w sali obsługi (pokój nr 1) oraz w sekretariacie (pokój nr 214)
 • Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piramowicza 32 w sali obsługi interesanta do 30.08 2019 r.

Złożenie wniosku o „500+” w okresie lipiec-wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie będzie ono przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca dostarczenia dokumentów.

Przypominamy także, że od 1 sierpnia mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą aplikować w tradycyjnej, papierowej formie o wszystkie świadczenia dedykowane rodzinie. Poza „500+” jest to także „Dobry start” („300+”), świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego.

14 KOMENTARZE

   • Rozdawnictwo pieniędzy nigdy nie jest dobre. Szczególnie jeżeli wsiąść pod uwagę koniunkturę i mega sprzyjające warunki do pracy. Popracujemy nad zapewnieniem naszemu młodemu pokoleniu jak najlepszej edukacji, ochrony zdrowia to jest klucz i perspektywa. Nie żadne 500+ ani inne wyborcze pseudo socjalne programy. Pola Ty musisz z kolan wstać bo tu już nie ma z czego brać……

 1. Składać wnioski i korzystać póki można, bo jak PO-KO dojdzie do władzy to zostaną wspomnienia.
  Powiedzą nima pinindzy i ni bydzie dla ludzi, bo trzeba swoje koryta napełnić.

 2. Bytuję na wczasach, poświęciłem się, by wydać moje pieniądze w polszy. Słuchanie suwerena, sorki przebywanie w jego okolicy to największa kara dla mnie. Kiedyś plebs siedział w domu na gumnie teraz dumne durnie z naklejka na gruchocie „sfinansowano z 500+” drą japy pijane od tatr po hel.

  • ja, ja , taki lepszy richard – ueber alles! tu jest Polska a nie polsza ani vaterland! to wydawaj swoje pieniądze tam gdzie je zarobiłeś, nie musisz tutaj. naklej sobie na aucie „sfinansowano z Kindergeldu”

 3. Buahahaha, ale jedziecie z PiSowską propagandą🤣🤣🤣, kogo to obchodzi, to jest news? A może napiszcie kiedy ul. Wyspiańskiego będzie w końcu normalnie przejezdna, zamiast polityczne przekazy dnia pisgłupków realizować!

  • Nie ma kasy na Wyspiańskiego. Poszła na pińcetki. Z Twoich podatków też Peter. Aby jedynie słuszna rosła w siłę, a wybrańcom żyło się lepiej.

 4. to niech redaktor/redakcja zrobi podsumowanie ile „tylko w zeszlym miesiącu wydano na wszystkich prezydentów, zarządy i rady spółek i placówek miejskich itp”. okaże się, że brutto będzie to kwota dość duża (lekko licząc rzędu pół miliona) a jak jeszcze doliczyć kierowników mnóstwa wydziałów w urzędach, to te 3,5 miliona przestanie kłuć w oczy. i akurat ci, którzy to biorą to raczej nie są z pisu – nie bronię pisu; niech to robi sam (jak potrafi).

 5. Rychu.. Ciebie nie stać na 500plus..wiesz czemu? Bo raz nie masz plemników a dwa twoje dzieci które są odchowane mogą dostać jako 500 na niepełnosprawne tylko że ty nieudacznik jesteś i nawet nie wiesz jak ogarnąć formalności… Hahahaha

Skomentuj