Dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji. IX Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków w Hali Śródmieście

0

Dzieci z kędzierzyńsko-kozielskich przedszkoli uczestniczyły w dziewiątym  turnieju halowej piłki nożnej o puchar dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9. Sportowym zmaganiom towarzyszyły zabawy plastyczne.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znowu ruszyły zawody małych piłkarzy, którzy walczą o zdobycie pucharu dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem przedszkoli.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała prezydent miasta Sabina Nowosielska w towarzystwie dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasza Radłowskiego.

Współpracujemy z wieloma partnerami między innymi z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i urzędem miasta. Temu wydarzeniu chcemy nadać zupełnie inny wymiar.  Zależy nam, aby pokazać przedszkolakom, że jedyny sens jakiejkolwiek rywalizacji międzyludzkiej jest tylko wtedy, kiedy rywalizujemy sportowo – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Tomasz Radłowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przypomniał, że turniej swoje początki miał w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i dzieci wówczas nie miały strojów sportowych. Obecnie urósł do takiej rangi, że każde przedszkole ma swoje koszulki z logiem placówki i chętnie zgłasza swój udział.

Nie jest naszym celem promować najlepszych i robić przykrość tym, którzy zajmują ostatnie miejsce. Najważniejsza jest zabawa ze sportem, z piłką nożną. Cieszymy się, że tak licznie zgłosiły się przedszkola do tego turnieju – mówi Tomasz Radłowski.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj