Przebudowa ulicy Królowej Jadwigi wchodzi w decydującą fazę. ZDJĘCIA

6

Trwające od kilku tygodni prace remontowe na ulicy Królowej Jadwigi niebawem wejdą w ostatni etap. Zgodnie z umową wykonawca robót ma zakończyć inwestycję jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycję wartą 2,3 miliona złotych realizuje firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla. Remont ma kompleksowy charakter. Zamiast dwóch szerokich, oddzielonych pasów jezdni – zaprojektowano jeden, a w ten sposób wygospodarowane miejsce przeznaczone zostanie na prawie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi samorząd powiatowy zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

6 KOMENTARZE

 1. Patałachy demolują kolejną ulicę. Do jakiegoś czasu można było przynajmniej sprawnie poruszać się po tym mieście teraz niszczą nawet i to.

  • Ważne żeby środki na remont uzyskać. Pochwalić się o tym w tzw. mediach. Reszta się nie liczy. Na budowie rządzi pan majster, typu nie być pan rura i nie pękaj. Efekty tych remontów widać na każdej ulicy, zwłaszcza po opadach. Kałuże to mało. To są jeziora. Wypoziomowanie na styku krawężnik – jezdnia, jak się uda. Tym bardziej na przejazdach dla ścieżek rowerowych. W niektórych miejsca może z roweru zrzucić, takie różnice poziomów.
   Ale to wszystko ..uj, ważna kasa.
   KASIURA SIĘ LICZY. HEJ.

 2. Nic się nie podoba. Ciągle tylko słychać narzekania, stękanie, kwakanie i zgrzytanie zębów. Droga była do niczego, po remoncie pewnie lepsza.

  • Przestań śpiewać te swoje serenady. Miasto beznadziejnie zarządzane to narzekają, stękają, kwękają i zgrzytają zębami, jak je jeszcze mają.

Skomentuj