Szpital w Kędzierzynie-Koźlu kończy przyjmować pacjentów z COVID-19. Zmiany od poniedziałku

9

Placówka w Kędzierzynie-Koźlu niemal w całości powraca do leczenia pacjentów niezainfekowanych koronawirusem, poza oddziałem dziecięcym, który na razie pozostaje oddziałem covidowym. Większość osób przebywających na tymczasowych oddziałach covidowych zostanie przetransportowana do SP ZOZ w Głubczycach. Osoby w dobrym stanie zdrowia będą wypisane ze szpitala.

Decyzja wojewody opolskiego utrzymuje jednocześnie istnienie oddziału pediatrii w całości przeznaczonego dla dzieci zakażonych koronawirusem. Obecnie na oddziale dziecięcym przebywa 13 dzieci na 17 dostępnych łóżek.

– W związku z tą decyzją nasz szpital w najbliższym czasie zwiększy liczbę przyjmowanych chorych, co jest dobrą informacją dla mieszkańców i pacjentów z powiatu – podkreśla starosta Paweł Masełko.

– Niezależnie od tej decyzji, reżim sanitarno-epidemiologiczny na terenie całego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zostanie utrzymany – dodaje dyrektor Jarosław Kończyło.

Prosimy pacjentów, by stosowali się do procedur obowiązujących w szpitalu.

9 KOMENTARZE

  1. A wystarczyłoby trochę wyobraźni aby na stałe utworzyć szpital covidowy/zakaźny w obiektach przy ul. Judyma.
    Ten bałagan i wożenie pacjentów (raz jednych, raz drugich) po całym województwie to skandal. Kędzierzyn-Koźle jest na tyle dużym miastem, że jest w stanie prowadzić takie dwa szpitale.

    • To niemożliwe. Trzeba wiedzieć jakie zaplecze jest potrzebne, choćby brak tlenu a to podstawa. Proszę mi wierzyć, covidowy to nie izolatorium

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj