Znani pisarze w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszyły pierwsze Targi Książki nad Odrą. ZDJĘCIA

0
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim.

To pierwsza tak duża impreza tematyczna dla czytelników w Kędzierzynie-Koźlu. W środę na rynku zaczęły się Targi Książki nad Odrą organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wydarzenie otworzyły wspólnie dyrektor MBP Izabela Migocz wraz prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielską.

– Targi organizujemy po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że wydarzenie spodoba się mieszkańcom i stanie się cykliczne. Promujemy czytelnictwo, co jest naszym statutowym obowiązkiem. Targi mają charakter otwarty. Dlatego liczymy na to, że uda się przyciągnąć osoby, które na co dzień nie zaglądają do biblioteki – mówi Izabela Migocz. – Można uzupełnić biblioteczkę. Wystawcy oferują wiele ciekawych pozycji. Targi to również niepowtarzalna okazja, by spotkać się z ulubionym autorem – dodaje.

Honorowym patronatem Targi Książki nad Odrą objęła prezydent Sabina Nowosielska.

– Razem z rodziną sumienie przygotowaliśmy się do targów. Każdy dostał jedną książkę autorów, których dziś gościmy, a później rozmawialiśmy o tym, co przeczytaliśmy. Bardzo cieszę się, że możemy być gospodarzem takiego wydarzenia – przyznała Sabina Nowosielska.

Pierwsze spotkanie autorskie należało do Łukasza Orbitowskiego. Jeszcze dzisiaj na czytelników czekać będzie m.in Katarzyna Bonda, a wieczorem na przystani „Szkwał” – Marcin Kydryński. Jutro drugi dzień targów. Szczegóły na plakacie obok.

 

Skomentuj