Zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu. Ruszył II etap remontu alei Jana Pawła II. ZDJĘCIA

24

Zgodnie z zapowiedziami dziś rano oddany do użytku został kolejny fragment wyremontowanej alei Jana Pawła II – od skrzyżowania z ulicami Głowackiego i Matejki do budynku ZUS.

Oznacza to duże zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu. Częściowo zamknięte zostało skrzyżowanie alei Jana Pawła II z ulicami Miłą i 1 Maja, gdzie rusza budowa ronda. Od strony hali sportowej można skręcić jedynie w ulicę 1 Maja. Zakaz nie obowiązuje mieszkańców okolicznych budynków.

24 KOMENTARZE

 1. Kędzierzyn się zwija:/ Jak można główną aortę zwężać??
  Kiedy powstaną w kk jakieś nowe bloki?? tylko nie z cena 4000 zł/m2…
  Miasto mława ta sama ilość mieszkańców a stawia nowe osiedla 48 m2 za 150tys. bez czynszowe da się???

  • Cieszy mnie że są jeszcze osoby realnie myślące.Tylko uwazaj na tym portalu i ogólnie w Kędzierzynie pełno troli które zaraz cię zjedzą w przenośni.
   Głowna droga czyli Kozielska a za wiaduktem Al.Jana Pawła została zwężona celowo aby ograniczyć predkość samochodów.Wadą tego rozwiązania jest zmniejszenie przepustowości i to większość kierowców tak to widzi.Rozmawiam ze znajomymi,każdy stwierdza ze jedzie się za wolno.
   Druga kwestia jest sprawa obwodnicy,która się to stała główna drogą w tym mieście.W przypadku zablokowania tej drogi nie ma już alternatywy.
   niestety ktoś wydaje takie decyzje.

   • @kierowca1: Lepiej opowiedz nam jeszcze raz jakie to ronda są złe, jak w którymś z poprzednich wątków. Ciągła krytyka, bez dopuszczenia choćby cienia możliwości że nie jest do końca tak jak mówisz. Czy istnieje cokolwiek czego nie skrytykowałeś? :P Tak „realnie myśląc” to gadasz bez najmniejszego sensu: 1. Kozielska nie została zwężona, zawsze była jedna nitka w każdą stronę. 2. Prędkość dozwolona cały czas wynosi 50 km/h i tyle masz jechać. Ponownie Ci mówię, jak już kiedyś raz: Jeśli nie ogarniasz to sprzedaj auto i opraw prawko w ramki zamiast blokować ruch. 3. Mówisz o przepustowowści – podaj liczby! Jaka była przepustowość drogi pociętej sygnalizacją świetlną co 150 metrów, a jaka jest przepustowość drogi, którą przez całe osiedle przejeżdża się z pierwszeństwem. Pierwszy jesteśdo komentowania to poprzyj swoje subiektywne opinie jakimiś obiektywnymi liczbami. 4. Co to za bełkot o obwodnicy? Obwodnica od zawsze jest główną drogą dla tranzytu przez miasto i to dodatkowo się uwidoczni po budowie obwodnicy północnej. Nie ma alternatywy? A Kozielska/Jana Pawła II to nie alternatywa dla obwodnicy (w przypadku np. jej zablokowania)? Naprawdę, pomyśl czasem co piszesz, albo wyrażaj się jaśniej, bo tego się czytać nie da…

 2. Kierowcy1 proponuję zmienić znajomych, z którymi rozmawia, wypowiadających się w temacie szybkości porzejazdu przez przebudowaną Kozielską i JP2.
  Po tej czynności, w przyszłym poście nie napisze że każdy ma takie samo zdanie jak on.

  • Nastepny ktory chce na siłę uczyć innych.A znasz słowo tolerancja może?Dlaczego ty i kilku innych na tym portalu ciagle nachodzicie na uczestników dyskusji ,a sami nic nowego nie wnośicie.
   Mam takie uczucie że niektórzy nie do końca sa przekonani co piszą i ty do nich należysz,
   Powiem tak: Tez uważam że jeździ się tam źle,mogłoby być dużo lepiej.

 3. Po pierwsze mówię,nie gadam intelekcie bez szkoły.Po drugie droga została zwężona,jak tego niewidzisz to zostaw prawo jazdy w szufladzie i udaj się do odpowiedniego lekarza.Po trzecie nie blokuję ruchu staram sie jechać z najwieksza dopuszczalna predkością.Po czwarte jezeli myslisz ze jest alternatywa dla obwodnicy to jesteś w błędzie.No i w końcu zrozum,że jest demokracja i kazdy ma prawo wypowiadac się i uszanuj wypowiedzi innych. Twoja pyskowanie nic na tym portalu nie wnosi i gdzies mam takich typów jak ty…
  A jak tobie nie pasują moje wypowiedzi to ich nie czytaj,niekomentuj …najlepiej zamknij się

  • Nie mówisz, tylko piszesz, jeśli już poprawiasz to trzymaj się faktów :P Jak słusznie niżej zauważył joker Kozielska nie tylko nie została zwężona, ale wręcz poszerzona o granitowy pas rozdzielający pasy ruchu i pasy do skrętów w sąsiedztwie skrzyżować. Zwężyli jedynie odcinek Jana Pawła II. Fakt. Rozwiń tą myśl z alternatywą, bo póki co uważam że jest to wątek całkowicie pozbawiony sensu i nieskażony logiczną myślą. Olśnij mnie swoją wiedzą – czy da się przejechać ze wschodu na zachód KK i z powrotem inną drogą niż obwodnica? TAK! Więc czy jest alternatywa dla obwodnicy? NIE. No bez sensu… Szanuje Twoje wypowiedzi, ale to nie znaczy że muszę się z nimi zgadzać. Tym bardziej kiedy nie widzę żadnego sensownego argumentu, a jedynie potwierdzone przez twoich kolegów poglądy. Któryś z nich jest może inżynierem ruchu drogowego? Albo jakimś innym autorytetem w tej dziedzinie? Chciałbyś żebym sie zamknął, nie? To twoja wizja tej demokracji, którą sobie tutaj morde wycierasz. Tylko Twoja wizja i na niej koniec. Żadnego pluralizmu, żadnego innego punktu widzenia. Po prostu niech się wszyscy zamkną. Marzenia despoty.

   • Nie ma sensu z toba dyskutowac bo wlasnie sam jestes despota…Dam tobie rade taka:nie pouczaj innych.Popatrz na cala dyskusje od samego poczatku i zadaj sobie pytanie kto kogo zaczal atakowac i pouczac.Przekonasz sie ze wystepuje w twojej osobie motyw herezji.
    Zamkam ten temat,nie ma sensu prowadzic z toba dyskusji.
    Nie mam tez zamiaru odpowiadac na twoje haslka w przyszlosci, w dyskusjach na tym portalu.Po prostu polknij sline jak uda sie tobie przeczytac cos juz odemnie.

    • Prawdopodobnie chodziło Ci o „hipokryzje”. Close enough.

     PS. Sam zacząłeś nazywając mnie „kapuścianym łbem”. To było dokładnie 3 lipca około poludnia. Teraz nie zgrywaj świętego i przyszykuj się na długie dyskusje pod każdym swoim, pozbawionym sensu postem.

 4. Jak to Kozielska nie została zwężona?A ten pas granitu na środku przedtem był?Komu to potrzebne?Nie wprowadzaj ludzi w błąd,dobrze?
  Od anty-szerfa zieje jadem…tak..tak
  Zadam takie dziwne pytanie…Anty szeryfie nie jesteś czasem jakoś powiazany z urzedasami z miasta?

  • Powiązany czy nie, roztacza wokół siebie woń wybekniętych ogórków kiszonych, kawy po turecku w szklance z koszyczkiem i pierdów w urzędniczy fotel. Mieszanka extremalna, a niech tylko coś napisze… Jestem oszołomiony aromatami…

  • @joker: To by oznaczało, że Kozielska wręcz została poszerzona. Poszerzona o „pas granitu” a w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowań o pasy do skrętów. A to oznacza, że nikogo poprzednim komentarzem nie wprowadziłem w błąd.
   PS: nie jestem, po prostu myślę samodzielnie. Polecam każdemu, fajna sprawa :P

 5. Po przebudowie dróg można stwierdzić iż miasto wyładniało ,ale ludzie maja wiele uwag.Dla mnie jednym istotnym faktem jest to że nie zadbano o nowe miejsca parkingowe wzdłuż tych dróg.Gdzie maja parkować interesanci którzy odwiedza drobnych sklepikarzy itp.,
  Niech któryś z mądrali którzy się podniecają tymi drogami mi powie, w którym miejscu dozwolone jest wyprzedzanie pojazdu wolno jadącego na odcinku od początku ulicy Kozielskiej ,aż do do ąl. Jana Pawła na wysokości pl.Wolności.Pytam bo jechałem cały czas za kimś właśnie te 30km/h i mam dosyć?
  Proszę mi tylko nie wciskać kitu że to bezpieczne jest itp.

  • A może licznik w Twej limuzynie się zawiesił wskazując ciągle 30/h, a Ty się denerwujesz i rozpaczasz nad utratą cząstki bezcennego życia, dojeżdżając do celu 46 sekund później niż zamierzałeś?

   • Moj licznik napewno nie zawiesil sie,ale twoj mozg napewno tak.
    Wasnie moje zycie jest dla mnie cenne a dla ciebie twoje nie?
    Po co wypisujesz takie glupoty,zachowaj twoje cenne komentarze dla znajomych ,ktorzy napewno maja cie dosyc.

    • Jeśli Twoje (z dużej,zapamiętaj!),życie jest dla Ciebie takie cenne, to jednak nie podniecaj się negatywnie w sytuacji gdy ktoś przed Tobą jedzie 30/h i też zwolnij.
     Wszak znasz zapewne mądrą sentencję „prędkość zabija”, lub też inną „zwolnij, doganiasz śmierć”.

  • To na pewno ‚kierowca1’ jechał 30km/h, zwalniał już przed rondem, żeby żadnego rowerzysty nie potrącić :D :D

   No ale z parkingami to akurat racja, pod kolejowym biurowcem na przeciwko banku BPH aż się prosiło o jakieś miejsca parkingowe.

 6. „Haters gonna hate” :D Póki co widzę same osobiste wycieczki i inwektywy, czy ktoś jest w stanie merytorycznie odnieść się do tego co napisałem? Czy od razu uznajemy że mam rację i będziemy tylko mówić o moim zawodzie/upodobaniach kulinarnych/poglądach politycznych?

Skomentuj