Zamknięcie mostu na Kłodnicy w wakacje. Z Kędzierzyna do Koźla tylko obwodnicą

12

Strategiczny most pomiędzy Pogorzelcem a Kłodnicą będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Nastąpi to prawdopodobnie w wakacje.

Prace przy moście już trwają i w pierwszym etapie obejmują głównie podpory, co jak na razie nie wymusza ograniczeń w ruchu. Zakres inwestycji jest jednak dużo szerszy. Cała konstrukcja jest w kiepskim stanie i wymaga gruntownej modernizacji. To nie wszystko – zostanie także rozbudowana o niezależną kładkę dla rowerzystów. Na jednym z kolejnych etapów prac, gdy obejmą one część przejazdową, most zostanie całkowicie zamknięty.

– Dokładnie nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, kiedy nastąpi zamknięcie. Myślę jednak, że należy się tego spodziewać w okresie wakacyjnym. Oczywiście o dokładnym terminie poinformujemy mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformował wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Inwestycja „Zwiększenie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozbudowę i przebudowę ul. Wyspiańskiego” jest warta 4,7 mln zł. 2,3 mln zł ze środków unijnych dopłaci urząd marszałkowski.

Jednocześnie miasto przygotowuje się do budowy kanalizacji na ulicy Wyspiańskiego. Ta część inwestycji w głównej części będzie realizowana w przyszłym roku.

 

12 KOMENTARZE

 1. A na spotkaniu w Kłodnicy Włodarze deklarowali, że termin nie będzie znany wcześniej jak w sierpniu … czyżby jakieś przyspieszenie? A może wybory idą. No i dalej nie wiadomo na ile odetną Kłodnicę …

  • Ale, jakoś przestali pisać o dziękowaniu przy urnach wyborczych. Zorientowali się wreszcie jakie to głupawe zwroty.Czy może na złość sobie samym do urn nie pójdą?

  • 2 miesiące? A może 3, a może 1. Włodarze nie wiedzieli tego i skoro nie ma jeszcze harmonogramu to dalej nie wiadomo ……

 2. Proponuję przygotować się na 12 miesięcy…..a potem ewentualnie miło zaskoczyć gdyby jakimś cudem coś poszło by przed czasem😆

 3. Jakiś harmonogram prac – co jeśli znów będą opóźnienia? Chciałbym zrealizować pewną inwestycję w tym roku – remont tego mostu z nienacka może mi pokrzyżować plany. Mając terminarz mógłbym dostosować swoje plany.

 4. Tylko idiota moze powiedziec ze ta inwestycja zwiekszy bezp i plynnosc. Ja pierd…. a ronda tez beda przebudowane aby udroznic plynnosc? Masakra . Osobiscie mam w d…ie takie remonty gdzie wszyscy beda stali jak lemingi na rondach. Po co to komu w tym grajdole jakim jest kk?

  • Oj,Dudek,Dudek, Ty jedyny specu od zwiększenia bezpieczeństwa i płynności ruchu.
   Podziwiam Cie jednak za hamulce. Nie napisałeś wszak pełnym wyrazem tylko pierd… a także w d..ie.
   Wiesz, wszyscy planujący jakieś przebudowy, czy remonty drogowe, powinni konsultować to z Tobą, a wówczas każda inwestycja będzie wykonana zgodnie zesztuką.

Skomentuj