Wystawa malarstwa i koncert wybitnego gitarzysty. Propozycje MOK na piątkowy wieczór

0

Jeśli nie masz jeszcze planów na dzisiejszy wieczór, warto skorzystać z propozycji Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

aaa_Zaproszenie_email18 listopada o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich odbędzie się wernisaż prac Anety Barglik pt.” Pomiędzy”. Tak pisze o sobie Aneta Barglik:”Moją największą pasją i sposobem na życie jest sztuka, a tworzenie naturalną formą ekspresji. Inspiruje mnie życie, indywidualizm i szczerość przekazu bez względu na obowiązujące trendy i normy. Warsztat malarski kształtowałam w pracowni prof. Bolesława Polnara, gdzie utwierdzono mnie w przekonaniu ,że w sztuce niczego nie da się podrobić , nawet siebie, by nie stać się banalnym i rutynowym. A w chwili obecnej pogłębiam go w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego w Instytucie Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Niedopowiedzenia, wieloznaczność symboli, struktura i szlachetność barw będących otwartymi drzwiami dla odbiorców są głównymi cechami mojego malarstwa. Obrazy mojego autorstwa znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą”.

portfolio_2_mTakże w piątek w DK Koźle wystąpi Apostolis Anthimos Trio. Zapraszamy o godz. 19.00. Bilet w cenie 30 zł. Już  w sprzedaży on line i kasach kin „Twierdza” i „Chemik”.

Apostolis Anthimos (Lakis), wybitny gitarzysta greckiego pochodzenia, filar legendarnej grupy SBB, po latach artystycznych wędrówek pomiędzy dwoma Ojczyznami postanowił ostatecznie osiąść na stałe w Polsce. Fakt ten zbiegł się w czasie z wydaniem jego płyty pt. „Back to the North”

APOSTOLIS ANTHIMOS TRIO uzupełniają dwaj instrumentaliści: Maciej Strzelczyk (skrzypce) oraz Janusz Skowron.

Apostolis jeden z najlepszych gitarzystów Europy, który na dodatek fenomenalnie gra na bębnach i klawiszach. Jako 16-latek zaczynał Silesian Blues Band, potem grał z Niemenem i współtworzył legendarne trio S B B. W latach późniejszych pracował m.in. z Tomaszem Stańko oraz grupami Krzak i Dżem. Po wyjeździe z Polski nagrywał m.in. z grupą Pat Matheny’ego. Dziś ma na swym koncie ponad 50 płyt. Cztery z z nich wydane zostały pod jego nazwiskiem – „Days We Can’t Forget” (1994) i „Theatro” (1999), „Back to the North” (2006), „Miniatures” (2008). Apostolis zawsze gra fantastycznie i urokliwie. Przez lata był w czołówce gitarzystów awangardowych. Ma indywidualne myślenie. Jest muzykiem niepokornym, odważnym i poszukującym.

Skomentuj