Wkrótce początek robót na placu budowy nowego kompleksu basenów w Azotach. Jest pozwolenie na rozbiórkę

11

Choć na pierwszy rzut oka niewiele na to wskazuje, od kilku miesięcy trwa inwestycja budowy nowego kompleksu basenów w Azotach. W pierwszej fazie wykonawca przygotowuje całą dokumentację projektową. Wkrótce jednak na placu budowy ruszyć powinny roboty rozbiórkowe. Czasu nie zostało dużo. Otwarcie kędzierzyńskiego aquaparku za niecały rok.

Nowe baseny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Jedyna kryta pływalnia w mieście praktycznie od rana do samego wieczora przeżywa oblężenie – z rezerwacji korzystają szkoły i firmy. Poza tym to obiekt typowo sportowy niemalże pozbawiony atrakcji typowo rekreacyjnych. Dlatego mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, szukając wodnych rozrywek, muszą wyjeżdżać poza miasto – najbliższy basen z częścią rekreacyjną znajduje się w Krapkowicach. Podobnie sytuacja miała się w przypadku basenu otwartego – wiele osób z terenu miasta wybierała obiekt w pobliskich Zdzieszowicach. Dlatego budowa nowego kompleksu basenowego to inwestycja zapowiadana przez władze miasta od lat. Jednak dopiero w tej kadencji samorządu udało się ją rozpocząć.

Kąpielisko w Azotach już od marca jest placem budowy. Inwestycja pod roboczą nazwą Kędzierzyńsko-Kozielskie Centrum Aktywności realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. To po stronie wykonawcy leży więc przygotowanie całej dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich pozwoleń. Ten etap jeszcze trwa. Wkrótce jednak na Azotorze ruszą pierwsze roboty.

– Otrzymaliśmy pozwolenie na rozbiórkę, jeśli chodzi o Kędzierzyńsko-Kozielskie Centrum Aktywności, także prace niebawem powinny przyśpieszyć i będą widoczne – poinformował niedawno wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Bez-tytułu-696x338

Nowy obiekt powstanie na bazie istniejącej infrastruktury. Budynek znajdujący się na terenie kompleksu zostanie rozebrany tylko częściowo. Czeka go za to gruntowna modyfikacja. Przylegać będzie do niego hala z basenami krytymi – rekreacyjnym, sportowym oraz brodzikami dla dzieci o zróżnicowanej głębokości z różnymi atrakcjami i strefą obserwacyjną dla dorosłych.

Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w listopadzie przyszłego roku, czyli w terminie określonym w umowie. Kompleks będzie podlegał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Zatrudnienie znajdzie w nim około 40 osób.

11 KOMENTARZE

 1. Wygląda na to że niestety jest to prawda. Kolejny idiotyzm w Benzencity po np. zwężeniu Jana Pawła II i wmawianiu, że po 2 pasach jeździ się lepiej i płynniej niż po 4.

  • Zwężenie arterii przecinającej śródmieście to bardzo dobry ruch, a nie idiotyzm. Idiotyzm to jest tylko dla ludzi których horyzonty kończą się na rogatkach tego prowincjonalnego miasteczka. Miasto ma być dla ludzi, a nie samochodów. W centrum chodzi się pieszo i jeździ rowerami.

   • Bravo!!!To miasto umiera od takich właśnie poglądów…Skansen się robi!!!Od wielu lat to miasto się wyludnia,każde utrudnienie ma następstwa,a racją jest ze jeździ się gorzej główną arteria miasta w systemie 2 pasmowym,czyli kierowcom jest gorzej.Sorry ale to był błąd ze strony miasta.
    Egoistą trzeba być gdy się mówi ze miasto ma być dla ludzi a nie samochodów…kretynie do tego centrum jakoś trzeba dojechać,najlepiej weź łopatę i już kop tunel pod metro,albo weź zakop się sam tak bedzie najlepiej!
    Do pracy też idziesz piechotą…no tak żyjemy w średniowieczu,ty napewno!
    ..aha jesteś idiotą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chciałem to dodać.

    • Dlaczego Pan pobił słownie tego Pana z góry? Pan mu dał po mordzie tu przy wszystkich? Tak Pan załatwia wszystkich którzy mają inne zdanie?
     Nie zgadzam się na to.

     • Jak miasto ma sie rozwijac,kiedy blokowane sa mozliwosci rozwoju a ograniczenie ruchu samochodów to co to jest?,dobra komun ikacja,dobra przepustowosc na głownych arteriach to podstawa!Nikt tu nie dostał po mordzie tylko uwazam ze mam inne zdanie i to wyrazilem. Proszę porównać sobie K-Koźle np z Gliwicami,tam nikt niezwęża jezdni.Powoli z miasta robi się wieś,to widac słychac i CZUĆ !!!

 2. Fajnie jest tak poczytać sobie jak uczestnicy tego forum „kulturalnie wymieniają argumenty”. Proszę zwrócić uwagę, że młodzi wyjeżdżają z miasta nie dlatego, że kawałek jezdni jest za wąski. Wyjeżdżają bo nie mogą tutaj dostać pracy. Pracę mogą dostać tylko ci, którzy są powiązani z sitwą rządzącą miastem. W małym mieście, takim jak Kędzierzyn nie pozostaje wiele miejsca niezajętego przez ludzi jakoś wzajemnie powiązanych. Młodzi szukają najpierw przyzwoicie opłacanej pracy, możliwości kupienia mieszkania. A takie bajery jak basen, kolejne ronda (zresztą zatkane w godzinach szczytu) interesują ich na końcu.

 3. Nie ma co się pastwić nad mieszczuchem. Człowiek zatrzymał się z poglądami w czasach wczesnego Gomułki, kiedy wydawało się że najważniejsze w mieście są szerokie, wielopasmowe arterie, estakady, parkingi, tunele i tak dalej. Świat idzie do przodu, K-K też, a mieszczuch zatrzymał się w czasach komuny. Oczywiście mógłby sobie poczytać parę mądrych książek albo nawet tekstów w internecie, by wiedzieć że szerokie ulice wcale nie rozwiązują problemu korków. Mógłby stanąć na chodniku i popatrzeć na ruch na alei JP2, gdzie dwa pasy nie są nikomu potrzebne, skoro i tak co chwila stoimy na światłach. Całe szczęście, że takich ludzi w mieście jest coraz mniej i że jednak rządzą mądrzejsi.

Skomentuj