Wielkie czytelnicze święto w Kędzierzynie-Koźlu! Wśród gości Kydryński, Prokop, Hołownia i wielu innych

0
Wśród gości zaproszonych na targi znaleźli się Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Foto: TVN

Tego w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze nie było – już niebawem Targi Książki nad Odrą. Niepowtarzalna okazja nie tylko do wzbogacenia domowej biblioteczki, ale też spotkań ze znanymi i ciekawymi ludźmi kultury.

Targi Książki nad Odrą organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. To pierwsza impreza tak szeroko promujące książkę i czytelnictwo w naszym mieście. Wydarzenie na kozielskim rynku potrwa dwa dni – od 31 maja do 1 czerwca.

– Będzie to wielkie święto książek i miłośników czytania, a także autorów i wydawców – zapowiada Izabela Migocz, dyrektor MBP. – Poza samymi targami wydarzenie będzie także niepowtarzalną okazja do wzięcia udziału w spotkaniach autorskich. Jeśli tylko pogoda dopisze, będą odbywać się one na płycie kozielskiego rynku. W programie także warsztaty, stoiska edukacyjne i wiele innych atrakcji – zaprasza.

W drugi dzień targów wpleciony zostanie Dzień Dziecka – dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji, w tym koncert „Melodie z książek” z udziałem młodych wykonawców z Kędzierzyna-Koźla. Poprowadzą go znani prezenterzy, ale też autorzy książek – Marcin Prokop i Szymon Hołownia.

Wiele osób z pewnością zainteresuje spotkanie  z Marcinem Kydryńskim – cenionym dziennikarzem muzycznym i podróżnikiem, który w przystani „Szkwał” będzie opowiadał o swoim najnowszym wydawnictwie poświęconym podróżom po Afryce.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Patronat nad targami objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, portal KK24.PL jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia na plakacie:

Skomentuj