W tym roku na ulicach miasta jest rekordowo dużo ozdób. Aura świąt wróciła też na Kozielską

0

Miłośnicy świątecznego klimatu mają powody do zadowolenia. W tym roku na ulicach Kędzierzyna-Koźla zamontowano blisko dwa razy więcej ozdób niż miało to miejsce w ubiegłych latach.

Temat ozdób świątecznych na ulicach Kędzierzyna-Koźla wzbudził w ubiegłym roku sporo kontrowersji. Bożonarodzeniowych elementów zabrakło na świeżo wyremontowanej ulicy Kozielskiej, na co zwrócili uwagę mieszkańcy miasta. Urząd tłumaczył się wtedy, że nowe latarnie nie są przystosowane do montażu ozdób.

W tym roku urzędnicy stanęli na wysokości zadania. O ile w ubiegłych latach na ulicach Kędzierzyna-Koźla montowano niespełna 200 elementów świątecznych, to aktualnie ich liczba została niemalże podwojona. Ku uciesze mieszkańców, ozdoby zamontowano w kilku nowych miejscach.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami ponownie przyozdobiona została ulica Kozielska. Punkty oświetleniowe zamontowano też przy ulicy Głubczyckiej, Raciborskiej, 24 kwietnia, Szpaków, Sławięcickiej i Eichendorffa – wylicza Gabriela Helbin-Golasz, kierownik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta.

Jeszcze kilka dni temu niepewny był los montażu ozdób przy dwóch nowych rondach w okolicy wiaduktu kolejowego w centrum miasta. Dziś okazało się jednak, że nie ma przeciwwskazań technicznych, by również w tych miejscach znalazły się świąteczne elementy. Popołudniu firma z Gliwic, która na zlecenie urzędu miasta montuje świąteczne ozdoby, była już na miejscu i instalowała elementy świetlne na nowym rondzie na alei Jana Pawła II.

DSC_8785 DSC_8800

DSC_8819

Skomentuj