W skórach i na motorach promują krwiodawstwo. Kolejna edycja „Motoserca”. ZDJĘCIA, WIDEO

0

Imponujące motory, czarne skóry i wrażliwe serca. Motocykliści z klubu Troopers Of Highways MC Poland po raz dziewiąty postanowili propagować ideę krwiodawstwa, organizując w naszym mieście „Motoserce”. Impreza odbyła się dzisiaj w galerii Odrzańskie Ogrody.

„Motoserce” to ogólnopolska akcja koordynowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych, której celem jest zwrócenie uwagi na brak cennego daru jakim jest krew w polskich szpitalach i propagowanie idei krwiodawstwa. Dotychczas dzięki zaangażowaniu ponad 80 klubów motocyklowych z całej Polski, w latach 2009 – 2016 motocyklistom udało się zebrać 25 039 litrów krwi. W Kędzierzynie-Koźlu akcję „Motoserce” organizują motocykliści z klubu Troopers Of Highways MC Poland, po raz kolejny impreza odbyła się w galerii Odrzańskie Ogrody.

– Zbiórkę krwi robimy już po raz dziewiąty, trafi ona do potrzebujących dzieci. Dotychczas jako klub motocyklowy z Kędzierzyna-Koźla zebraliśmy już jej prawie 300 litrów. Chcemy zmienić nasz wizerunek jako twardzieli na motocyklach. Jest to nieprawda, każdy z nas ma rodziny, dzieci, prace, mamy uczucia i zdajemy sobie sprawę z tego, że warto i należy pomagać – opowiada Maciej Milewski z klubu Troopers Of Highways MC Poland.

WIDEO: Tomasz Witos

Na muzycznej scenie „Motoserca” zagrały zespoły: 47 Horses, Stream, Honker i Alkoholica. Na pasażu galerii można było podziwiać wystawę motocykli, a na trawniku przed głównym wejściem wystawę samochodów rajdowych.

Na parkingu przed Castoramą odbywały się pokazy akrobatyki motocyklowej i samochodowej oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu strażaków. W specjalnie przygotowanym namiocie, można było na własnej skórze przekonać się jak wygląda praca strażaka.

– Staramy się symulować wysoką temperaturę i zadymienie jakie panuje w czasie pożaru. Dodatkowo w środku znajduje się sprzęt, który mamy w naszych samochodach. Chcemy zaprezentować ludziom czym tak naprawdę jest praca strażaka i z jakimi zagrożeniami się wiąże. Oczywiście wszystko tutaj jest bezpieczne – wyjaśniali strażacy.

Dla najmłodszych również nie zabrakło atrakcji, wśród nich dmuchana zjeżdżalnia i malowanie twarzy.

Tekst i foto: Alina Nowicz/ Foto z drona: Tomasz Witos

Skomentuj