W piątek początek festiwalu filmowego „Publicystyka”. W sobotę koncert Bovska

0

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „Publicystyka” zobaczymy 76 filmów z całego świata.

Na festiwal nadesłano 335 filmów z 51 krajów, w tym 30 polskich, 20 amatorskich i 10 studenckich. Łączny czas projekcji nadesłanych filmów wynosi 75 godzin i 15 min. Wśród nich znajdują się filmy publicystyczne z: Hiszpanii, Wenezueli, Chile, Rosji, Indii, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Urugwaju i wielu innych. Podczas projekcji nie zabraknie również filmów z naszego kraju i miasta. Zobaczymy je w blokach konkursowych, podczas festiwalu 21 i 22.10.

W sobotę w ramach festiwalu wystąpi Bovska – nowy, polski zespół, który wykonuje muzykę do serialu „Druga szansa” emitowanego w telewizji TVN. Zespół wystąpi 22.10 w DK „Chemik”. Bilety w cenie 35 zł.

BOVSKA wdarła się na polską scenę muzyczną niespodziewanie i z przytupem. Jej pseudonim wywodzi się od nazwiska 31-letniej Magdy Grabowskiej-Wacławek, o której mowa. Piosenkarka jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tworzenia własnych utworów na koncie ma pisanie muzyki na orkiestrę smyczkową oraz do filmów animowanych.

Teraz artystka przygotowuje się do wydania albumu, który promuje piosenka Kaktus, będącą jednocześnie utworem reklamującym nowy serial TVN.

Publicystyka_2016_-_B1_d

Skomentuj