VIII Bieg Koziołków. Blisko 400 osób ścigało się na ulicach Koźla. FOTOREPORTAŻ

6

Już po raz ósmy w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Bieg Koziołków. Zwycięzcą wyścigu na dystansie 5 kilometrów został Krzysztof Krzemień z Makowa, najszybszym zawodnikiem na trasie dwukrotnie dłuższej został Adam Jamiński z Tychów.

Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig odbywał się na dystansach 5 i 10 km. Biegi główne poprzedziły zmagania dzieci. W wyścigu na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Krzysztof Krzemień z Makowa, który wyprzedził Artura Bujnowskiego z Knurowa i Artura Olbricha z Tworkowa. Najszybszą z pań była Lilianna Milińska z Niemodlina, a kolejne miejsca na podium zajęły Ewa Śmigielska ze Strzelec Opolskich i Alicja Kościelny z Warszawy.

Wyścig na dystansie 10 kilometrów wygrał Adam Jamiński z Tychów, który wyprzedził Jacka Sobasa z Kędzierzyna-Koźla i Szymona Dorożyńskiego z Namysłowa. Najszybszą z pań była Swietlana Olyinyk z Winnicy, a kolejne miejsca zajęły Olena Kytycia z Nikolaewa i Magdalena Giet z Dziergowic.

6 KOMENTARZE

  1. dobrze, że są takie imprezy, ale organizatorzy powinni się mocno zastanowić nad porą biegów, bo niemiłosierny skwar w południe jest co roku, a to ma wpływ i na wyniki i na frekwencję

  2. niby wszystko fajnie ale dlaczego są zamykane główne ulice miasta. W niedzielę kiedy chciałbym wyjechać do rodziny nie można się ruszyć . Można by było pomyśleć i tak zaprojektować bieg żeby ludzie mogli się poruszać autem- do myślącego urzędasa

    • jak widać z twojego podpisu ocena już ci nie potrzebna. Mogłeś wyjechać kolo o 11 a potem o 13.30 albo przestawić auto i spacerkiem do niego podejść i odjechać. No cóż, myślenie włączyć trzeba koniecznie.

  3. Nie wiem co w głowie mają organizatorzy , robiąc bieg w samo południe ??? To jedyny taki bieg w regionie organizowany o tak późnej godzinie gdzie słońce i duchota powala ludzi na ziemie i mdleją . Kiepska organizacja więcej już nie skorzystam.

Skomentuj