VIII Bieg Koziołków. Blisko 400 osób ścigało się na ulicach Koźla. FOTOREPORTAŻ

5

Już po raz ósmy w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Bieg Koziołków. Zwycięzcą wyścigu na dystansie 5 kilometrów został Krzysztof Krzemień z Makowa, najszybszym zawodnikiem na trasie dwukrotnie dłuższej został Adam Jamiński z Tychów.

Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig odbywał się na dystansach 5 i 10 km. Biegi główne poprzedziły zmagania dzieci. W wyścigu na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Krzysztof Krzemień z Makowa, który wyprzedził Artura Bujnowskiego z Knurowa i Artura Olbricha z Tworkowa. Najszybszą z pań była Lilianna Milińska z Niemodlina, a kolejne miejsca na podium zajęły Ewa Śmigielska ze Strzelec Opolskich i Alicja Kościelny z Warszawy.

Wyścig na dystansie 10 kilometrów wygrał Adam Jamiński z Tychów, który wyprzedził Jacka Sobasa z Kędzierzyna-Koźla i Szymona Dorożyńskiego z Namysłowa. Najszybszą z pań była Swietlana Olyinyk z Winnicy, a kolejne miejsca zajęły Olena Kytycia z Nikolaewa i Magdalena Giet z Dziergowic.