Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego włączyli się w akcję świątecznej pomocy Polakom na Kresach

0
Na zdjęciu autorzy paczek, niestety nie wszyscy. Wielu uczniów klasy II C było na wyjeździe, a III A z wrodzonej skromności zrezygnowała z sesji fotograficznej.

W II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się akcja przygotowywania paczek dla Polaków na Kresach.

Dzięki ofiarności i zaangażowaniu uczniów klas III A, II C i II D oraz trzech uczniów klasy I A ( Adam, Kacper i Kacper) – ze szkoły na Kresy wyruszyło aż 6 paczek, każda z nich zawierała m.in. cukier, konserwy mięsne, ryż, kawę, herbatę, makaron, słodycze, kawę, etc. Do paczek dołączone zostały kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami, również dar i efekt talentów plastycznych uczniów II LO. Właśnie te kartki świąteczne to – oprócz darów rzeczowych – najważniejszy element, na który „Kresowi Bohaterowie” często czekają cały rok.

Celem akcji „Rodacy-Bohaterom” jest przede wszystkim pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny, a po wojnie zmuszeni byli pozostać za wschodnią granicą Polski. To także wsparcie weteranów, którzy żyją w bardzo skromnych warunkach, a nierzadko wręcz w biedzie, lecz dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach z AK i innych formacji wolnościowych.

W Kędzierzynie akcję Stowarzyszenia ODRA – NIEMEN koordynuje Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle już po raz czwarty. Koordynatorem akcji w II LO jest Jadwiga Kosalla.

Skomentuj