Tylko do piątku można przekazać mocz do badania pod kątem zatrucia benzenem

1

Przypominamy, że do końca tygodnia potrwają bezpłatne badania profilaktyczne na zawartość fenoli u mieszkańców, finansowane z budżetu miasta. Wszyscy chętni mogą sprawdzić, czy groźna substancja znalazła się w ich organizmach. Wystarczy dać do przebadania próbkę moczu. Badania nie wymagają wcześniejszej rejestracji.

Materiał do badań trzeba dostarczyć do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej przy ul. Roosevelta 2, do piątku, 9 grudnia w godz. 7.30 – 14.00 lub do Przychodni Specjalistycznej przy ul. Harcerskiej 11, do piątku, 9 grudnia w godz. 7.00 – 11.00.

Z badań może skorzystać każdy mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zameldowany na pobyt stały lub czasowy powyżej roku (na co najmniej 12 miesięcy przed wykonaniem badania). Wykonuje je Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Badanie polega na pobraniu próbki moczu oraz jego analizie pod kątem obecności fenoli, które gromadzą się w organizmie w wyniku długotrwałego narażenia na wysokie stężenia benzenu. Wyniki badań pozwolą na ocenę wpływu benzenu na stan zdrowia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

  1. A przedtem to gdzie leczono wzrok? W Kędzierzynie był bardzo dobry ośrodek okulistyczny, w Koźlu nie było okulistyki. Teraz to wygląda tak jakby tamci wspaniali lekarze, z ordynatorem Sznurą w ogóle nie istnieli. Przecież ta kozielska, a w zasadzie kędzierzyńsko-kozielska okulistyka to kontynuacja poprzedniej, tyle tylko, że zmieniło się pokolenie lekarzy.

Skomentuj