Jak kraj długi i szeroki ulicami polskich miast i miejscowości przeszły dziś kolorowe pochody wiernych, którzy poprzez śpiew i modlitwę uczcili Święto Trzech Króli. Po raz drugi orszaki przemierzyły też ulice Kędzierzyna-Koźla, gromadząc setki mieszkańców miasta.

Wydarzenie, podobnie jak rok temu, było dziełem trzech kędzierzyńskich parafii. Wierni z parafii Ducha Świętego w tym roku maszerowali w orszaku Króla Kacpra oznaczonym kolorem niebieskim. Kolor zielony przypadł w udziale orszakowi Króla Baltazara, w którym maszerowali wierni z parafii św. Eugeniusza de Mazenod, trzecią nitkę utworzyli parafianie z kościoła św. Mikołaja, których czerwone stroje symbolizowały Króla Melchiora.

Każdy z króli konno poprowadził swój orszak na skrzyżowanie alei Jana Pawła II z ulicą Judyma, gdzie odegrano scenę z pałacu Heroda. Następnie tłum wiernych przeniósł się na plac Wolności, aby oddać pokłon dzieciątku i wspólnie kolędować.

Wydarzenie honorowym patronatem objęły prezydent miasta Sabina Nowosielska i starosta powiatu Małgorzata Tudaj, które wzięły też w nim udział. Patronem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Kędzierzynie-Koźlu był też biskup opolski Andrzej Czaja.

Skomentuj