Trumienki, znicze i kukła Jarosława Kaczyńskiego na demonstracji KOD w Kędzierzynie-Koźlu. WIDEO

10

W rocznicę ogłoszenia stanu wojennego Komitet Obrony Demokracji zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu demonstrację przeciwko polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w niej udział również przedstawiciele partii Nowoczesna oraz środowisk czynnie uczestniczących w niedawnych marszach kobiet – w sumie kilkadziesiąt osób. O szczegółach w materiale wideo.

10 KOMENTARZE

 1. Śmiesznie to wygląda: wypasione komuchy i esbecja „za demokracją” – chyba tą „socjalistyczną”…
  Za kilkanaście lat biologia zrobi swoje.

  • A wiesz, że to wypasione komuchy i złodzieje, czy powtarzasz Pisowską, kłamliwą mantrę. Za takie kłamliwe oszczerstwa można trafić przed oblicze prokuratora (trzeba będzie kredyt brać, na opłacenie odszkodowań, więc radze uważać na słowa).
   Kto wymyślił „komunistów i złodziei”? – prokurator st. wojennego Piotrowicz z szefem WSW miasta Płock w czasie strajków w Petrochemii, do spółki ze złodziejem Brudzińskim – wszyscy dzielnie stali u boku prezesa na mównicy, kiedy złodziej Brudziński wykrzykiwał to hasło. Wypisz wymaluj „złodziej krzyczy – łapać złodzieja!”.

   • nie strasz nie strasz bo sie z….
    A swoją drogą byłoby ciekawie zlustrować Kędzierzyn – szczególnie tych, którzy za grosze przejmowali na przykład place, sklepy, magazyny i inne miejskie mienie – bo szare partyjniackie gęby można łatwo wyszukać w archiwalnej prasie.
    Ale jak widać lokalne gazetki nie są tym zainteresowane – wolę nie pisać dlaczego…

 2. KOD razem z Nowoczesną to razem z Pisem największa trucizna kraju. Sami emeryci z nudów próbują w imię demokracji obalać demokratycznie wybrany rząd. Kodowcy zachowują się dokładnie tak samo jak rząd.

  • Chciałeś chyba napisać tak: KOD razem z Nowoczesną to razem z PO największa trucizna kraju. Sami emeryci z nudów próbują w imię demokracji obalać demokratycznie wybrany rząd. Kodowcy zachowują się dokładnie tak samo jak poprzedni rząd.

 3. Będąc u dentysty w poczekalni oglądałem równolegle czasowo demonstrację w telewizji, podczas której jak mantrę powtarzano wypisane na sztandarach hasła. Wiadomo media robią otoczkę: jednych pokażą z lotu orła i wizualnie wygląda jakby przyszło na demonstrację parę osób, a na innego najadą kamerą jakby był sam podczas przemowy, itd.

  Jednak jedno mnie zastanowiło, czy właśnie tego nie chcieli obecnie i uprzednio rządzący? Zrazili nas do siebie latami scenek jak z najsłabszego kabaretu, gdzie rolę posłów komediantów grali rolnicy, ideowcy, transwestyci, homoseksualiści, imprezowicze trzymający w jednej ręce butelkę wódki a w drugiej skręta, itd.

  Posłowie którzy powinni ukazać w jakiej Polsce chcemy żyć – robili wręcz przeciwnie. Utrudniając sobie i innym egzystencję w tej rzekomo wywalczonej demokracji. Tylko z kim myśmy o nią wojowali? Z samymi sobą. Rodak z rodakiem.

  Więc zamiast pokazać nam Polskę dla nas i dla naszych dzieci, pokazywano nam zasłonę typu walka o wyginające ptaki, sprzeciw karczowaniu lasów na rzecz autostrad z jednoczesną chęcią budowania ich, opalenizny i make up’y posłów, wymyślne wyzwiska w stronę kontrkandydatów i mniej uprzywilejowanych partii.

  Teraz gdy komizm zniknął z korytarzy sejmu zagościł wszech lubiany dramat. Może z czasem ludzie przekonają się, że warto zainteresować się w jakim tak naprawdę ustroju, świecie żyjemy. Pozdrawiam

 4. Żałosne że starzy ludzie dają się podpuszczać dla interesów jakiegoś karierowicza bankiera o niepolskim nazwisku. Jakby w Polsce nie było demokracji to ich pikieta zostałaby rozgoniona, nikt nie pozwalałby im palić zniczy i biegać z trumnami w centrum miasta.

 5. Wygląda na to, że w naszym miasteczku możliwości brakuje aktywnego koła Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Przyda się też młodzieżówka tej partii.

Skomentuj