Tłumy poszły za Trzema Królami. Orszak i wspólne kolędowanie w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]

15

Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy wspólnie przeszli ulicami miasta i kolędowali przed Świętą Rodziną.

Orszaki w trzech kolorach prowadzone przez Kacpra, Melchiora i Baltazara wyszyły spod krytej pływalni oraz kościołów w Śródmieściu i na Pogorzelcu. Wszystkie połączyły się na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Judyma i placem Wolności. Tam do uczestników z balkonu budynku parafialnego przemówił król Herod. Następnie wszyscy przeszli na plac Wolności, gdzie Trzej Królowej złożyli pokłon dzieciątku.

Życzenia i pozdrowienia dla mieszkańców przekazali proboszcz parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła Edward Bogaczewicz (odczytał list biskupa opolskiego Andrzeja Czai) oraz proboszcz parafii św. Eugeniusza de Mazenod Mieczysław Hałaszko, a także starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj i prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. Wręczono także nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą koronę. Później wspólnie kolędowano.

15 KOMENTARZE

 1. no proszę, jednak normalnych ludzi w KK jest przytłaczająco dużo a czerwoni i różowi mogą pomarzyć o takiej frekwencji na swoich „mitingach w obronie/przeciw/za” – co się tłumaczy jako „oddajcie nasze stołki, poesbeckie emerytury” itd itp….

 2. Usilnie proszę o odmienianie nazwisk w wystąpieniach publicznych. Uczestniczyłam wczoraj w Orszaku Trzech Króli. I było pięknie, dopóki nie zaczęły się podziękowania. Panu Grzegorzowi Skrobek, czemu nie Skrobkowi, panu Walterowi Chrzonszcz – czemu nie Chrzonszczowi, natomiast pani Sabinie Nowosielskiej, czemu więc, konsekwentnie nie Nowosielska? Skoczyło mi ciśnienie, a zapewne nie tylko mnie, wiele osób ze starszego pokolenia, które miały dobrych polonistów w podstawówkach bardzo razi maniera nie odmieniania nazwisk, co jest sprzeczne z zasadami i duchem języka polskiego.

 3. Jadwigo.Tym, którzy nazwisk nie odmieniają, wydaje się że tak ma być. Że tak jest zgodnie z kanonami zasad i duchem języka polskiego.
  Tacy powiedzą koma, zamiast przecinek, w przypadku wymieniania liczebników.
  Są też inni, na tyle głupi, że powiedzą koma-przecinek, bez najmniejszego zająknięcia.
  Przez takich utarło się mówienie i stosowanie „mi’, zamiast „mnie”, czy też „zmielić” zamiast „zemleć”.

  • Co więcej? Ano jeszcze powiedzą: „w dniu dzisiejszym” zamiast „dzisiaj”, „w miesiącu styczniu” zamiast „w styczniu” (żeby wymienić tylko dla naprzykładu). Nie dziwi mnie to, skąd ci ludzie mają czerpać wzorce poprawnej polszczyzny? Z „życia na gorąco”, albo z wypowiedzi prymitywnych przedstawicieli mediów i polityki? Bo o samodzielne myślenie ich nie podejrzewam.

 4. Widzisz „Jeju”, normalnością natomiast nie jest narzucanie innym określania tego co jest normalne, a co nie…. Ja na przykład swoich dzieci na takie gusła nie wysyłam,
  chociaż nie jestem ani czerwony, ani różowy, ani nawet tęczowy…. Pozdrawiam.

  • nic nie trzeba narzucać, wystarczy wyciągać wnioski porównując pełen radości marsz ze zbiórkami grupek tych wściekłych, z twarzami czerwonymi z podniecenia i szaleństwa (a może i jeszcze czegoś innego), którzy atakują, plują na lewo i prawo (szczególnie na prawo), obrażając każdego „kto nie nimi” – od polskiego rządu począwszy…
   Na te drugie, mniejsze gusła też chyba dzieci nie wysyłasz?
   Również pozdrawiam.

    • i polityka i religia to jest życie społeczne, nie da się tego porozdzielać …
     Tak jak nie ma zakazu posiadania poglądów politycznych dla księży tak i nie ma zakazu wchodzenia do kościoła dla komunistów czy innych ateistow..

     • Haha, chciałbyś propagowac swoje puste teorie, ale powiem ci tylko:wytrzyj piane z twarzy i daj spokój normalnym ludziom.

    • uuuu.. kacperkowi argumentów zabrakło ….. i od razu spadła maska pokazując totalniactwo :)
     – co widać poniżej:

     „kacper 9 stycznia 2018 at 12:36
     Haha, chciałbyś propagowac swoje puste teorie, ale powiem ci tylko:wytrzyj piane z twarzy i daj spokój normalnym ludziom.”

   • Piszesz o nacjonalistach z marszu niepodległości? Faktycznie, strzeliłeś w 10 porównując ten radosny pochód i wściekłosc srodowisk narodowych. Dobrze ze u nas nie było Międlara i rac.

 5. Widzisz pacanie, póki co chcesz to idziesz, nie chcesz to nie idziesz. Nikt po za tobą nie idzie na taki marsz żeby manifestować przeciw ubekom. Twój stary był komuchem, matka też, więc miej do nich żal, że wbili ci do tego pustego łba, że ludzi się poznaje po etykietce. Ksiądz, który molestuje jest Polakiem i katolikiem, a człowiek pomagający w hospicjum jest gejem. Ale ty i tak tego nie zrozumiesz jeju.

Skomentuj