Ta współpraca wyjdzie wszystkim na dobre. Powiat i przedsiębiorcy będą kusić uczniów jeszcze lepszą ofertą

0

Powiat, który jest organem prowadzącym dla placówek ponadgimnazjalnych, zamierza wspólnie promować i tworzyć nowe klasy patronackie, stypendia dla uczniów oraz wzmacniać praktyczną naukę zawodu u potencjalnych pracodawców. To tematy drugiego posiedzenia powołanej przez starostę Małgorzatę Tudaj Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, w której szeregi dołączyły kolejne przedsiębiorstwa: Cewe-Fotojoker, Imfitex, Rynek.KK24.pl, EBM Consulting, Digicos-Erpol, Cebrom.

Przypomnijmy, że rada będzie wspierać szeroko rozumiany rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, szczególnie działań innowacyjnych oraz zapewniających transfer technologii. Jednym z tematów przewodnich będzie również oświata.

Podczas spotkania mówiono o wyzwaniach lokalnego rynku pracy w kontekście zbliżającego się naboru do szkół średnich, ofercie Powiatowego Urzędu Pracy oraz kursach i szkoleniach dla nowych pracowników, a także funkcji doradcy zawodowego, który w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego ukierunkowuje młodzież w wyborze odpowiedniego zawodu, co jest swoistym ewenementem. Nasz powiat jest jednym z nielicznych, gdzie młodzi ludzie mogą liczyć na fachowe doradztwo. Udzielane jest jest ono przez wspomnianego specjalistę.

Przedsiębiorcy skupieni w Powiatowej Radzie Przedsiębiorczości będą informować o swojej działalności poprzez portale Rynek.KK24.pl oraz KK24.pl. To obecnie najpoważniejsze pod względem oglądalności media internetowe w powiecie, docierają do tysięcy odbiorców dziennie. Członkowie rady to szefowie dużych, średnich i małych przedsiębiorstw z powiatu, reprezentujących różne branże, jak np. Solidaris, Kofama, Komet-Urpol, Pexim, Seko Serwis czy Jokey Plastik albo Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji. Wielu zależy na pozyskiwaniu nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników, którzy zwiążą się z firmą na dłużej.

Źródło: starostwo powiatowe

powiatowa rada przedsiębiorczości  (1) powiatowa rada przedsiębiorczości  (2) powiatowa rada przedsiębiorczości  (3) powiatowa rada przedsiębiorczości  (5)

powiatowa rada przedsiębiorczości  (1) 16299450_1201048339964770_1186314829109548293_n

Skomentuj