Święto policji i awanse dla funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla. Uroczystość w komendzie powiatowej

3

26 lipca obchodzono powiatowe święto policji. Podczas uroczystości w budynku komendy powiatowej nadano nominacje na wyższe stopnie służbowe. Awanse otrzymało ponad 60 funkcjonariuszy.

– Tej pracy nie da się wykonywać bez powołania. Chciałabym podziękować za waszą ciężką pracę, bo widać jej efekty. Przestępczość maleje, wykrywalność jest większa, a i to nie wszystkie działania, jakie prowadzicie. Chcę podziękować za podejmowanie nowych tematów, jak na przykład spotkania z dziećmi, z młodzieżą. Każdy akt spotkania z przedstawicielem społeczeństwa jest w pewnym sensie aktem chęci niesienia mu pomocy. To jest podstawa, dlatego ten dzień jest wyjątkowy – powiedziała starosta Małgorzata Tudaj, która wraz z przewodniczącą rady powiatu Danutą Wróbel wzięła udział w uroczystości.

Policjanci otrzymali także gratulacje i podziękowania od komendanta wojewódzkiego policji w Opolu Jarosława Kalety oraz od przedstawicieli władz samorządowych, prokuratury, służb mundurowych i duchowieństwa.

– Praca policjanta jest bardzo ciężka i wymaga wiele wysiłku, co było często podkreślane w przemowach. Dziękujemy za profesjonalną służbę i ciężką pracę. Sukcesem jest to, że mieszkańcy czują się bezpiecznie i jest to sukces nas wszystkich. Chcę podziękować za zaangażowanie wszystkim funkcjonariuszom, również cywilnym – mówił komendant powiatowy policji Wiktor Chałupa.

Podziękowania padły również pod adresem władz samorządowych za okazywane wsparcie.

W trakcie uroczystości policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awanse na kolejny stopień służbowy otrzymało 61 funkcjonariuszy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W korpusie młodszych oficerów awans otrzymało – 4 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 31 policjantów,w korpusie podoficerów – 18 oraz w korpusie szeregowych 8 policjantów.

3 KOMENTARZE

  1. po co redakcja daje zdjęcia skoro na laptopie nie da sie ich oglądac gdyż 1/3 ekranu jest zaslonieta paskiem „znajdź lokalną firmę”…..

Skomentuj