Świąteczny „rekordzista” z Koźla. Kierowca audi miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie

0

Przy takim stężeniu alkoholu we krwi inni już dawno wylądowaliby w szpitalu, ale 35-letni mężczyzna czuł się na tyle dobrze, że postanowił wsiąść za kierownicę. Jego podróż przerwali policjanci, którzy zatrzymali kierowcę audi do kontroli.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18 na ulicy Chrobrego. Podejrzenia funkcjonariuszy patrolujących miasto wzbudził niepewny tor jazdy osobowego audi. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu.

– Badanie wykazało, że 35-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ma 3,8 promila alkoholu we krwi – opowiada podkomisarz Andrzej Zwęgliński z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna za swój wyczyn odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

35-latek był jedynym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym na terenie naszego powiatu w okresie świąteczym (24-26 grudnia). Poza tym policjanci odnotowali dwie kolizje drogowe doszło, obie miały miejsce w niedzielę, 25 grudnia. W okolicy Kotlarni dachował osobowy ford, którym podrózowało pięć osób, w tym trójka dzieci (WIĘCEJ), w Mechnicy doszło do czołowego zderzenia forda galaxy z fordem mondeo (WIĘCEJ).

Skomentuj