Studenckie kolędowanie na wydziale Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu. FOTO. WIDEO

0

Zamiast wykładów i ćwiczeń, studenci  Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu wybrali dziś wspólne kolędowanie.

To pierwsze takie wydarzenie na zamiejscowym siódmym wydziale Politechniki Opolskiej, bo też jest to pierwszy rok funkcjonowania tej uczelni w Kędzierzynie-Koźlu. Pomysłodawcą wspólnego kolędowania studentów i kadry uczelnianej jest prof. Zygfryd Smolka.

– Chcemy, żeby nasi studenci nie tylko dobrze się uczyli, ale żeby dobrze się czuli na swojej uczelni, żeby byli dobrymi ludźmi. Takie spotkania, jak dzisiejsze, gdy przed nami wyjątkowy czas świąt, właśnie temu sprzyjają – mówi prof. Smolka.

Spotkanie zaszczycił rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf, a także proboszcz Mieczysław Hałaszko z parafii p.w. św. Eugeniusza de Mazenoda, z którą uczelnia nawiązała współpracę. Nie mogło zabraknąć przedstawicielek Instytutu Konfucjusza. Chińska organizacja współpracująca z Politechniką Opolską otworzyła swoje przedstawicielstwo  Kędzierzynie-Koźlu wraz z rozpoczęciem funkcjonowania wydziału.

Poza wspólnym śpiewaniem kolęd i piosenek bożonarodzeniowych uczestnicy wydarzenia przełamali się opłatkiem. Był też świąteczny poczęstunek.

Skomentuj