Strażnicy Miejscy mają pełne ręce roboty przy pomaganiu w uruchamianiu samochodów na mrozie

0
Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer alarmowy 986, a Strażnicy Miejscy wyposażeni w specjalne urządzenie rozruchowe przyjadą, by pomóc nam w uruchomieniu samochodu.

Fala mrozów, która kilka dni temu zawitała do naszego miasta, mocno dała się we znaki kierowcom. Wielu z nich ma problemy z uruchomieniem swojego samochodu. W takiej sytuacji pomocą służą strażnicy miejscy.

To może zdarzyć się każdemu z nas. Wsiadamy za kierownicę naszego samochodu, przekręcamy kluczyk w stacyjce i… nic. W takiej sytuacji nie zawsze mamy możliwość skorzystania z pomocy innych kierowców. Warto pamiętać, że od trzech lat pomocą w uruchomieniu samochodu służą strażnicy miejscy wyposażeni w specjalne urządzenie rozruchowe.

– W ostatnich dniach patrol wyposażony w urządzenie rozruchowe ma pełne ręce roboty. Każdego dnia otrzymujemy kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców proszących o pomoc. Praktycznie nie nadążamy z ładowaniem urządzenia, które po 6-8 uruchomieniach pojazdów musi zostać podłączone do zasilania na dwie godziny – opowiada Jarosław Ostrycharz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak uzyskać pomoc? Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer alarmowy 986 i poprosić o pomoc, podając adres, w którym się znajdujemy. Pamiętajmy jednak, że Strażnicy Miejscy pomogą nam jedynie na terenie Kędzierzyna-Koźla i w godzinach ich pracy, a więc od godz. do 22.

Skomentuj