Sobotni patrol zakończony w rowie. Zdarzenie z udziałem policyjnego radiowozu na obwodnicy

29

Niecodzienny widok czekał na kierowców jadących w sobotę przed godziną 16 obwodnicą Kędzierzyna-Koźla. W pobliżu ostrego zakrętu przed skrzyżowaniem z aleją Jana Pawła II policyjny radiowóz wpadł do rowu.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy ciekawi tego, jak doszło do zdarzenia. Bezpośrednio po kolizji otrzymaliśmy sygnały od kilku osób.

Na feralnym zakręcie „wyłożył” się już niejeden kierowca. Zazwyczaj auta lądują w rowie wskutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Tym razem miało być inaczej.

Policjanci podają jednak inną przyczynę.

– Około godziny 16 policjanci pełniący patrol oznakowanym radiowozem, jadąc aleją Armii Krajowej w kierunku alei Jana Pawła II, na zakręcie drogi zauważyli zwierzę wbiegające na jezdnię – najprawopodobniej był to lis bądź pies. Chcąc uniknąć zderzenia, funkcjonariusz zjechał na prawe pobocze drogi. Gdy patrol próbował odjechać, w tył radiowozu zsunął się z rozmokłego pobocza, częściowo wpadając do rowu. Konieczne było wezwanie pomocy drogowej, która wyciągnęła samochód na drogę. Radiowóz nie został uszkodzony – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

29 KOMENTARZE

 1. najlepiej jest zwalić na zwierzę ; / ale jak zwykły cywilizowany człowiek powie że wyskoczyła mu sarna bądź też pies lub lis to i tak dostanie mandat z punktami bo bu wkręcą że nie dostosował prędkości … zero sprawiedliwości na tym świecie ;/

 2. Panowie oczywiście jechali przepisowo, jednakże w momencie pokonywania ostrego zakrętu nagle przed ich radiowozem przelatywał karzeł na smoku. Przelatując upuścił na poboczu garnek złota. Policjanci chcąc zwrócić kosztowności prawowitemu właścicielowi, czym prędzej podjęli czynności mające na celu zabezpieczenie mienia. Niestety karzeł okazał się czarnoksiężnikiem, który serią zaklęć wypuszczoną w kierunku radiowozu skutecznie zablokował kolumnę kierownicy i spowodował tym samym osunięcie się radiowozu do rowu.

 3. lis bądź pies skaczący przez płot który otacza drogę? tego chyba jeszcze nie było. Naiwne że wszyscy wierzą w takie błahe kłamstewka.

 4. Nie dostosowanie się do ograniczenia które jest w tym miejscu może się wypowie ktoś z policji co grozi za nieumyślny zjazd do rowu. Bo ja osobiście wpadłem parę lat temu w poślizg i lekko wpadłem do rowu w przeciągu 5 min. zjawił się patrol i wlepili mi mandat za spowodowanie zagrożenia dla pasażerów -ciekawe czy jechała 1 osoba czy 2 ?????

 5. Co to za samochody w Policji które nie mają systemu trakcji no warunki były fatalne.Glowa do góry państwo kupi nowe tego chętnie jako OSP byśmy pozyskali tylko pomalować na RAL 3000 i było by operacyjny.

 6. Ponoć za każdy przyjazd policji płaci się mandat 200 PLN. Mamy nadzieję, że koledzy dali takowy tym z rowu!
  W końcu służą społeczeństwu za wzór prawa !!!

 7. czy któryś z komentujących przyjrzał się zdjęciu? to jest wewnętrzny łuk, czyli prędkość nie mogła być duża.
  oni jechali w kierunku Piastów

 8. Jezdnia wyschła i są tylko ślady kółeczek na asfalcie – po lisie ślady zniknęły. Lis musiał szybko uciekać skoro autko w takim miejscu skończyło jazdę.

 9. Ale się poniektórzy rajcują tym, że policyjny samochód wypadł z jezdni.
  Rzut oka na zdjęcia i… wszystko wiedzą.
  Może króryś z detektywów zdradzi nam kolor oczu policjantow z patrolu ?

  • Nikt się nie rajcuje, tylko przyznać się do błędu nie potrafią, wystarczyło powiedzieć że „Policjant nie dostosował prędkości do panujących warunków i wpadł do rowu” po co to ściemniać?.

   • Powtórzę pytanie reko.
    Macie video, że tak gadacie?
    Jeśli tak, zapodajcie linka, bardzo chętnie ja też obejrzę.
    Jeśli nie, niepotrzebny wasz rajcung.
    W przypadku tłumaczenia „zwykłego człowieka” który wylatuje z zakrętu, bo zobaczył lisa i chciał go ocalić, czy też gdy tego „zwykłego człowieka” np. słońce niby oślepiło i coś mu poszło nie tak w jeździe, nie ma tylu wrednych komentarzy, co w przypadku podanym w notce.
    Dziękuję Agentowi X za ostrzeżenie odnośnie detektywów.
    Pozwolisz jednak, że sam zadbam o swoje bezpieczeństwo, bez Twojej troski o nie.
    Pomyśl raczej o swoim zdrowiu.

 10. A ty czym się podniecasz…twoja bateryja w wibratorze już dawno się wyczerpała,kup sobie nową.
  Uważaj na detektywów,podobno chciał cię jeden już”przebadać”….Twuu……………………

 11. Zwykły człowiek wylatuje z zakrętu bo nie dostosował prędkości, policjant wylatuje z drogi z wyższych przesłanek jakimi jest chęć ocalenia zwierzęcia przed rozjechaniem;)

 12. Niestety.
  Strzał obok tarczy.
  Pewnie nie masz włosków na główce,jak nasz najsłynniejszy detekcior i stąd zgadywanka Ci nie wyszła.

Skomentuj