Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Uczniowie odebrali świadectwa. Teraz mogą skupić się już tylko na nadchodzących egzaminach.

– Wchodzicie na drogę życiową, gdzie nie będzie już szkolnych dzwonków. Zrobiliśmy wszystko, aby dobrze was do tego przygotować. Staniecie przed szeregiem wyborów. Życzymy wam, aby były one jak najlepsze. I oczywiście powodzenia na zbliżających się egzaminach – mówił dyrektor ZS nr 3 Adam Kania.

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, organ prowadzący szkołę, dla uczniów ze świadectwami z wyróżnieniem ufundowało upominki.

– Zapewne wielu z was zadaje sobie pytanie, czy wybór szkoły, którego dokonaliście kilka lat temu, był słuszny. Myślę, że dzisiaj pora na podsumowanie. Z pewnością ten czas był naznaczony wieloma porażkami, ale i sukcesami. Mieliście zaszczyt uczenia się w szkole o wielkich tradycjach. Życzę wam, abyście do egzaminów podeszli z otwartymi głowami i dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę – stwierdziła Aurelia Stępień, dyrektor powiatowego zespołu oświaty.

Od kilku lat w Sławięcicach na powrót działa klasa chemiczna. Dzisiejszy zespół to dawna szkoła chemiczna. Klasę wspierają działające w branży firmy – to głównie Grupa Azoty ZAK, fundator stypendiów i patron klasy, ale również m.in Petrochemia Blachowania.

– Kończycie poziom edukacji, wchodząc na poziom nauki. Otwierają się przed wami fantastyczne możliwości. Liczymy na to, że już jako magistrowie, a może doktoranci, traficie do naszych zakładów w możliwie jak największej grupie i razem będziemy mogli realizować wiele ambitnych projektów – zwrócił do maturzystów Kamil Bortniczuk, członek zarządu Grupy Azoty ZAK.

Miłym akcentem było wręczenie dyrektorowi szkoły koszulki z podpisami zawodników Zaksy, świeżo upieczonych Mistrzów Polski.

Skomentuj